Koniec roku szkolnego to szczególnie ważny moment dla uczniów klas ósmych, którzy żegnają się ze szkołą, kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami. W tym roku absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły inaczej niż bywało to do tej pory, w kameralnym gronie – w obecności Pani Dyrektor Agnieszki Sawczuk, Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Wręczenie świadectw odbyło się na tle symbolicznej dekoracji. Życzymy Wszystkim bezpiecznych, słonecznych WAKACJI!
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu brali udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom" w 2019 roku. Uwzględniając wysoki poziom prac i dużą ich ilość komisja ds. młodzieży OW ZOSP RP w Lublinie zdecydowała się wysłać prace naszych uczniów na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny do Brześcia na Białorusi. Kilka prac dzieci z naszego województwa zostało wyróżnionych dyplomami za zaangażowanie artystyczne i pomysłowe wykonanie prac plastycznych. Gratulujemy!
Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III
Klasa I pod kierunkiem p. Danuty Kachniarz realizowała ogólnopolski projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Realizacja projektu odbywała się podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej oraz na zajęciach dodatkowych od 1 października 2019 r. do 31 maja 2020 r. Zajęcia dodatkowe odbywały się 1 raz w tygodniu.
W dzisiejszych czasach, gdy prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania został wprowadzony do klasy I projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.
Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z harmonogramem. Zrealizowano zajęcia z trzech modułów:
I moduł - Fikuśne lekturki spod chmurki
Pierwsza przeczytana lektura to "Niesamowite przygody 10 skarpetek - czterech prawych i 4 lewych" Justyny Bednarek. W wydrukowanym i złożonym w całość Lekturniku uczniowie wykonali wszystkie zadania. Zaprojektowali i wykonali zakładki do książek dotyczące omawianej lektury. W klasie został zorganizowany kącik czytelniczy i umieszczony w nim plakat Projektu. Dodatkowo uczniowie wykonali plastelinowe Czytusie oraz papierowe, kolorowe skarpetki, które zostały zawieszone nad kącikiem czytelniczym. Uczniowie wykonali plakat zachęcający uczniów naszej szkoły do przeczytania lektury i zawiesili go na korytarzu szkolnym. Na zajęciach gościliśmy panią bibliotekarkę, która z wielką radością przyjęła zaproszenie od dzieci do czytania lektury.
II moduł - Zwierzęce lekturki spod chmurki
Drugą wybraną lekturą była książka Toma Justyniarskiego "Psie troski". Po przeczytaniu lektury dzieci przystąpiły do realizacji zadań. Przygotowaliśmy plakat zachęcający do przeczytania lektury, który zawisł w naszej klasie. Wypełniliśmy również Lekturniki. Zorganizowano zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska oraz spotkanie z weterynarzem. Celem wizyty było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi (w szczególności psami i kotami), poznanie pracy weterynarza, jak również uzmysłowienie dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką.
III moduł - Polskie lekturki spod chmurki
Moduł ten był realizowany zdalnie, ale patrząc i słuchając uczniów bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do pracy tym bardziej, że cały czas doskonalą umiejętności czytania i recytacji pod bacznym okiem swoich rodziców. W ostatnim module poznaliśmy twórczość i życiorys Jana Brzechwy. Dzieci czytały i recytowały wiersze. Poznały sylwetę autora. Wzięły udział w pokazie mody bajkowej oraz w konkursie recytatorskim. Podczas realizacji tych zadań bezcenne było wsparcie i zaangażowanie Rodziców.
Po zrealizowaniu każdego modułu nauczyciel umieszczał na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu oraz kilku zdjęć i otrzymywał od autora projektu potwierdzenie realizacji tego modułu. Na zakończenie klasa otrzymała certyfikat ukończenia projektu, a uczniowie pamiątkowe dyplomy.
Z okazji Dnia Dziecka życzymy…
Dajcie dzieciom słońce, żeby łez nie było,
Dajcie dzieciom słońce, dajcie dzieciom miłość.
Dajcie dzieciom słońce, całe słońce z nieba,
Żeby mogły tańczyć, żeby mogły śpiewać.Wanda Chotomska
W ubiegłym roku szkolnym Dzień Dziecka spędzaliśmy razem, w naszej szkole, tańcząc i śpiewając. Wspólnie braliśmy udział w zawodach sportowych, graliśmy w szachy, bawiliśmy się na boisku szkolnym.
Dziś przypominamy Wam te chwile, których brakuje nam na co dzień. Korytarze ucichły, w salach zrobiło się pusto, ale nadal jesteśmy razem. Cieszymy się, że możemy Was zobaczyć choć na chwilę online, usłyszeć czy czytać Wasze prace, że możemy Was uczyć.
Obejrzycie relacje z Dnia Dziecka z 2019 roku, poszukajcie zdjęć swoich i Waszych kolegów. Uśmiechnijcie się :) Zatrzymajcie wspomnienia. Nie uleciały, są blisko, na wyciągnięcie dłoni.
Czego dziś Wam życzyć? Zapytać wypada. Pogodnego nieba, radości dziecięcej. Uśmiechu na co dzień (nawet gdy deszcz pada). Szczęścia – niech już przyjdzie. I zdrowia najwięcej!
Kochanym Uczniom – Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy naszej Szkoły.
Harmonogram konsultacji dla klas IV-VIII
Konsultacje mają charakter dobrowolny dla uczniów. Uczeń powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Konsultacje mają również umożliwić uczniom poprawę oceny. Jednorazowo grupa uczestników konsultacji nie może przekroczyć 12 uczniów.
Dzień Mamy
Dzień Matki w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu obchodzimy, mimo wszystko, jak zwykle bardzo uroczyście. Występy artystyczne z tej okazji przygotowali uczniowie klasy O i klasy III pod kierunkiem pań: Alicji Szewczak i Katarzyny Trochym. Wzruszające wiersze i piosenki przypomniały wszystkim o tym ważnym dniu i o roli Matki w życiu każdego z nas. Słowo ,,matka” budzi w ludziach najczulsze skojarzenia, jak w poniższym wierszu…
,,Piękny dzień” – Czesław Janczarski
Marysia mówi: - Piękny dzień mamy.
- A jaki piękny? - Jak uśmiech mamy.
Taki pogodny, jasny od rana,
jak oczy matki, gdy patrzą na nas.
Żeby w tych oczach była pogoda czysta jak błękit,
jak modra woda,
by był w nich uśmiech jasny i świeży,
to przecież od nas trochę zależy.
W tym roku szkolnym dzieci uściskały swoje mamy i obdarowały je upominkami w swoich domach. Uczniowie przygotowali kwiaty według instrukcji nauczycielek lub według własnego pomysłu.
14
Zajęcia opiekuńcze w klasach I-III oraz konsultacje dla klasy VIII:
Szanowni Rodzice,
od 25 maja br. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, będzie możliwość wznowienia zajęć opiekuńczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Pierwszeństwo mają dzieci osób, które nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Następnie dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Zajęcia OPIEKUŃCZE I KONSULTACJE w placówkach będą prowadzone w dniach 25 maja – 7 czerwca (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej) .Dyrektor szkoły, wychowawcy, nauczyciele przekażą rodzicom informację o niedogodnościach, ścisłych procedurach i zaleceniach sanitarnych.Ważne informacje:– szkoła nie zapewnia w tym czasie dożywiania– nie będzie można korzystać z placów zabaw (obowiązuje do odwołania zakaz korzystania z placów zabaw – rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 maja )
Każdy rodzic, który zdecyduje się posłać dziecko na zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3, powinien dostarczyć podpisaną deklarację do piątku 22 maja do godziny 12.00 do szkoły.
Przedszkola mają zawieszoną działalność do odwołania.
KONSULTACJE DLA POZOSTAŁYCH UCZNIÓW odbędą się według harmonogramów i procedur ustalonych przez Dyrektora szkoły.
Wszelkie poniższe informacje oraz wynikające z nich niedogodności spowodowane są troską o bezpieczeństwo dzieci, rodziców oraz personelu placówek oświatowych. Procedury i reżim sanitarny, który będzie obowiązywał został także podyktowany nadrzędnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej. Wierzymy, że wkrótce sytuacja zmieni się wszyscy uczniowie wrócą do stacjonarnej nauki w gronie rówieśników.
ZARZaDZENIE___Procedura_bezpieczenstwa(1).pdf
Procedura_bezpieczenstwa_Publiczna_Szkola_Podstawowa_w_Zastawiu.pdf
TYGODNIOWY_HARMONOGRAM_KONSULTACJI_DLA_UCZNIOW_KLASY_VIII.pdf
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
MEN ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
- od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnieniego o świadectwo ukończenia szkoły.
- od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Terminy uzupełnienia wniosków
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
- do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
- do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.
W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Konsultacje dotyczące projektu harmonogramu
Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021.
Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnych, nauczycieli, rodziców, samorządów, dyrektorów szkół i placówek, a także kuratorów oświaty. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane, a część z nich, po ich uwzględnieniu, wpłynęła na ostateczny kształt harmonogramu. Dziękujemy za zainteresowanie konsultacjami i współpracę przy konstruowaniu terminarza.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
Materiały
- Prezentacja – zasady przeprowadzania i harmonogram egzaminów w 2020 r.
- Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 (docx)
- Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 (pdf)
- Rozporządzenie MEN z 19 maja 2020 roku – egzaminy
- Uzasadnienie do Rozporządzenia MEN z 19 maja 2020 roku – egzaminy
Konkurs "Niezłe ziółko"
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (od 5 do 7 lat) i szkolnym (od 8 do 10 lat) z terenu województwa lubelskiego do aktywnego udziału w konkursie dotyczącym ziół.
Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody.
Obchody 100 Rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła II – Papieża Polaka. Św. Janie Pawle II – PAMIĘTAMY!
18 maja 1920 r. urodził się Święty Jan Paweł II, Orędownik Pokoju, największy z Polaków, który zmienił oblicze świata i Kościoła. W związku z obecną sytuacją nie poddaliśmy się i świętujemy w domach. Nasi uczniowie w pierwszym etapie świętowania wzięli udział w konkursie pod hasłem „św. Jan Paweł II – 100 rocznica urodzin”. W drugim etapie uczniowie zrobili laurki, kartki z życzeniami pod hasłem „Laurka dla Św. Jana Pawła II”, a także zostały przeprowadzone lekcje online o Świętym Janie Pawle II. Ostatnim etapem było uwiecznienie obchodów 100 Rocznicy Urodzin papieża Polaka poprzez nagraną ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę” oraz piękne pamiątkowe zdjęcia, które uczniowie przesłali. Pomysłodawcą akcji była p. Marta Wiąckowska. DZIĘKUJĘ UCZNIOM I RODZICOM ZA WZIĘCIE UDZIAŁU W ŚWIĘTOWANIU URODZIN PAPIEŻA. Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów.
57
Podsumowanie akcji "Opatrunek na Ratunek"
W dniach 7 października - 31 marca 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbyła się zbiórka materiałów opatrunkowych w ramach akcji „Opatrunek na Ratunek". Akcja została przeprowadzona we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a jej celem było wsparcie szpitali misyjnych w Afryce. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się zebrać pokaźną liczbę środków opatrunkowych, za co serdecznie dziękujemy. Paczka z opatrunkami została wysłana do fundacji. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata, żyje osoba, której mogliśmy pomóc.
Koordynator akcji:
Marta Wiąckowska
Klub Młodego Programisty online
Szanowni Państwo,
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.
Ciekawa lekcja muzyki on-line!
W dniu 12 maja 2020 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcji muzyki on line zorganizowanej przez p. Katarzynę Trochym z udziałem gościa p. Jerzego Kobylińskiego.
Jest to muzyk, kompozytor, twórca tekstów, wokalista znanego naszym dzieciom zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych.
Pan Jurek przeprowadził z dziećmi warsztaty muzyczne. Uczniowie zostali zapoznani z brzmieniem gitary. Wysłuchali krótkiego koncertu solowego. Wspólnie zostały odśpiewane przeboje zespołu.
Na zakończenie spotkania uczniowie klasy III mieli niepowtarzalną okazję przeprowadzić wywiad z zaproszonym gościem. „Posypały się” ciekawe pytania, a że nasz gość, Jurek – Ogórek, to ciekawa postać, były też mądre i ciekawe odpowiedzi.
Dzieci zadawały przeróżne pytania, nie tylko muzyczne. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstają piosenki, jak nagrywa się płytę, jak pięknie jest podróżować w Himalaje….Pojawiły się pytania o przyrodę Puszczy Augustowskiej, w której mieszka muzyk.
Dzień Europy
9 maja to dzień, w którym co roku świętujemy rocznicę podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Niestety ze względu na obecną sytuację jesteśmy zmuszeni do świętowania przez Internet. W związku z tym zachęcamy do obejrzenia prezentacji dotyczącej Unii Europejskiej. Nasi uczniowie również świętowali Dzień Europy w swoich domach, czego dowodem są piękne zdjęcia, które nam wysłali! Pomysłodawcą akcji była. p. Agnieszka Borkowska.
16
Majowe święta – dni, o których pamiętamy
ysłodPrzed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. 1 MAJA Święto Pracy; 2 MAJA Dzień Flagi Państwowej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą; 3 MAJA Uchwalenie Konstytucji 3 maja (3 maja 1791 r.) Pomimo trudnej sytuacji pamiętamy, wyrażamy swoją miłość do Ojczyzny. A wszystko po to, by wspólnie choć osobno świętować i okazywać swój patriotyzm. Pomysłodawcą akcji była p. Mariola Gryczka.
15
Harmonogram egzaminów ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty z:
- języka polskiego odbędzie się 16 czerwca 2020 r.
- matematyki odbędzie się 17 czerwca 2020 r.
- języka obcego nowożytnego odbędzie się 18 czerwca 2020 r.
Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.
20200424_E8_EG_EM_Harmonogram3.pdf
źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.
Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.
Dzień Ziemi
22 kwietnia 2020 r. Dzień Ziemi w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbył się online. W tym dniu prowadzone były różne akcje, których celem było kształtowanie i promowanie postaw proekologicznych. Nasi uczniowie ubrali się na niebiesko, wykonali plakaty i uczestniczyli w tematycznych lekcjach online. W ramach zadania "Pomyśl, co Ty możesz zrobić dla swojej Ziemi?"- posprzątali swoje pokoje.
17
Archiwum Aktualności