• VI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Wesołe Nutki” 2024

Miło nam poinformować, że dzieci z oddziału przedszkolnego 5,6- latków Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu reprezentowały naszą szkołę podczas VI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Wesołek Nutki” Łuków 2024 zorganizowanego przez Łukowski Ośrodek Kultury w dniu 10 maja 2024 r.

W sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury swoje zdolności wokalne przed komisją konkursową i zgromadzoną publicznością zaprezentowały: Zuzanna Kania z piosenką ,,Pół kroku stąd” oraz Wiktoria Lewandowska z piosenką ,,Nie bój się chcieć” przygotowane przez wychowawcę grupy p. Urszulę Rosa.

Po występie dziewczyny odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu.

Dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie, czas poświęcony na naukę oraz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Zajęcia sensoryczne

W dniu 9 maja br. w naszych oddziałach przedszkolnych odbyły się kolejne zajęcia sensoryczne prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej ,,W sensorycznym świecie”. Warto nadmienić, że zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, która ma dostarczyć dziecku optymalną ilość wrażeń, a głównym celem zabaw sensorycznych jest poprawa funkcji zmysłowych.

Zaproponowane zabawy z wykorzystaniem makaronów oraz materiałów sypkich tj. kasza, mąka, ryż mają na celu rozwijać koncentrację uwagi, doskonalić spostrzegawczość, kształtować kreatywność, a także rozwijają motorykę małą i wdrażają do wyrabiania nawyku dbania o porządek w miejscu pracy. Bez wątpienia dla wszystkich dzieci była to wspaniała zabawa.

• Zaelektryzowani

9 maja 2024 r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom z klas I-VIII tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób.

Prowadzący zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Zainteresowaniem cieszyły się zabawy z ciekłym azotem, pokaz ciekłego azotu w ciężki dym, pozyskiwanie wodoru z wody i inne doświadczenia.

Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca. Ważne by, zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy próbie wykonywania doświadczeń – można je wykonywać jedynie pod nadzorem osób dorosłych!

• Zebranie z rodzicami

Informujemy, że 21 maja 2024 r. (wtorek)  w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas.

Godzina 16:30 - 17:15 - zebranie rodziców z wychowawcami klas:

Oddział przedszkolny 3,4 latków – Sala nr 2

Oddział przedszkolny 5,6 latków – Sala nr 3

Klasa I - Sala nr 4

Klasa II - Sala nr 8 (na piętrze)

Klasa III - Sala nr 6

Klasa IV - Sala nr 1

Klasa V - Sala nr 11

Klasa VI - Sala nr 13

Klasa VII - Sala nr 10

Klasa VIII - Sala nr 12

Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa są do dyspozycji wychowawców i rodzicóww dniu zebrania w pokoju nauczycielskim.