• Ferie w przedszkolu

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 3,4- latków oraz 5,6- latków po raz kolejny miały możliwość spędzić ferie zimowe w towarzystwie swoich rówieśników i opiekunów. W dniach od 16 do 20 stycznia czternaście chętnych osób uczestniczyło z zajęciach opiekuńczych, podczas, których aktywnie spędziło czas na zabawach zorganizowanych na sali gimnastycznej, zabawach swobodnych w kącikach zainteresowań oraz zabawach sensorycznych z mąką. W czasie ferii przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Bałwana, dokarmiały ptaki a także rozwijały swoje umiejętności poprzez malowanie farbami.

• Podsumowanie akcji "Szkoły Pełne Talentów"

Wraz z końcem roku kalendarzowego dokonaliśmy podsumowania ogólnopolskiej akcji "Szkoły Pełne Talentów 2022" organizowanej przez sieć sklepów Lidl Polska. Wspólnie zebraliśmy 309 Talenciaków. Uzbierane przez nas punkty zostały wymienione na nagrodę rzeczową w postaci zestawu gier planszowych.

Dyrektor, grono pedagogiczne, szkolny koordynator akcji - p. Mariola Gryczka, a przede wszystkim uczniowie –serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jesteśmy wdzięczni za każdy Talenciak wrzucony do naszych puszek i przypisany na nasze konto. Nagroda dotarła już do szkoły i służy naszym uczniom.

• Podsumowanie akcji ekologicznej pt. „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

W dniach od 25.11.2022 r. do 14.12.2022 r. nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ekologicznej pt. „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, zorganizowanej przez spółkę Green Office Ecologic. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki elektroodpadów. Dzięki zaangażowaniu zebraliśmy - 1375 kg zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 213 zł do wykorzystania na zakup materiałów biurowych. Dziękujemy za wsparcie. Szkolny koordynator akcji - Justyna Szczęśniak.

• Kronika przedszkolaka- Grudzień

Miesiąc grudzień przedszkolaki rozpoczęły od zajęć kulinarnych, podczas których z pomocą opiekunów przygotowały i degustowały frytki z cukinii. Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu grup przedszkolnych były odwiedziny niezwykłego gościa i wręczenie prezentów z okazji Mikołajek. Czas oczekiwania na spotkanie z Mikołajem był wypełniony mikołajkową sesją zdjęciową, która tego dnia odbywała się w szkole a także uczestnictwem dzieci z grupy 5, 6 -latków w Koncercie Mikołajkowym Małej Orkiestry Dni Naszych, który został zorganizowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Staninie. Grupa młodsza czekając na Mikołaja przygotowała jego portrety oraz wspólnie udekorowała przedszkolną choinkę.

12 grudnia 2022 r. dzieci uczestniczyły w spotkaniu z p. Lidią Kruk - pielęgniarką, która, na co dzień pracuje w Ośrodku Zdrowia w Jedlance. Podczas spotkania pani pielęgniarka przypomniała dzieciom zasady higieny i zdrowego odżywiania oraz wskazała czynniki niezbędne do utrzymania dobrego zdrowia. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła torba pani pielęgniarki oraz jej wyposażenie. Pani Lidia zademonstrowała przedszkolakom mierzenie ciśnienia, mierzenie temperatury, zakładanie opatrunków oraz słuchanie bicia serca.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było uczestnictwo przedszkolaków w szkolnym spotkaniu wigilijnym, podczas, którego dzieci obejrzały Jasełka w wykonaniu swoich starszych kolegów i koleżanek. Dzieci miały okazję poznać i utrwalić zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem oraz uczestniczyć we wspólnym wigilijnym posiłku. Aby umilić czas oczekiwania na Boże Narodzenie 20 grudnia przedszkolaki wzięły udział w zajęciach kulinarnych, podczas, których z pomocą opiekunów upiekły świąteczne pierniczki. Po przeliczeniu niezbędnych składników, wyrobieniu ciasta i upieczeniu ciasteczek wszyscy przystąpili do dekorowania świątecznych wypieków.

Grudzień zakończył się zimową przerwą świąteczną i oczekiwaniem na Nowy Rok.