• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

            13.11.2023

            10 listopada 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości.

            Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne, wiersze o tematyce patriotycznej oraz obejrzeć występ taneczny uczniów klasy III.

            Nasza szkoła włączyła się również do akcji „Szkoła do hymnu!”. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała wspólnie hymn państwowy.

          • 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

            10.11.2023

            11 listopada 2023 r. przypada  105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Z tej okazji Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana zaprasza wszystkich Mieszkańców i Gości do wspólnego świętowania.

            11 listopada (sobota) o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Tuchowiczu, po której zaplanowano wspólne odśpiewanie Hymnu RP i złożenie przy pomniku kwiatów i wiązanek.

            Natomiast 12 listopada 2023 r. (niedziela) o godz. 17:00 w Zespole Szkół w Staninie odbędzie się Koncert pieśni i poezji patriotycznej pt. „Powstała by żyć”.

            Zachęcamy również do wywieszenia na swoich posesjach flag Rzeczypospolitej Polskiej. Gest ten będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali życie.

          • Tym co odeszli…

            09.11.2023

            Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I takie są listopadowe dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i odchodzimy. 1 listopada – Święto Zmarłych, dzień zadumy i refleksji o tych, którzy odeszli, a jeszcze nie tak dawno byli wśród nas. W tym dniu wspominamy również Nauczycieli, Pracowników i Uczniów naszej szkoły. Nie ma Was już z nami, ale na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci. We wtorek 31 października 2023 roku uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wspólnie z nauczycielem p. Iwoną Kisiel udali się w miejsca upamiętniające bohaterską śmierć. Odwiedzili cmentarz parafialny w Jedlance i w Tuchowiczu oraz mogiłę powstańców styczniowych na przeciwko szkoły, aby zapalić to symboliczne światełko pamięci na grobach ludzi zasłużonych dla naszego kraju. Uczniowie przeszli alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich zatrzymując się na krótką modlitwę i zapalenie zniczy. Akcja przebiegła w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze. Naszym działaniem włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”.

          • Kronika przedszkolaka- Październik 2023

            02.11.2023

            5 października przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas, których przygotowały i degustowały surówkę azjatycką z polskiej kapusty. A już 6 października dzieci przyłączyły się do szkolnych odchodów Światowego Dnia Uśmiechu. Również w październiku przedszkolaki uczestniczyły w kolejnych zajęciach sensorycznych zorganizowanych w ramach innowacji pedagogicznej ,,W sensorycznym świecie”, podczas, których spacerowały po ścieżce stworzonej z naturalnych materiałów oraz manipulowały dłońmi w darach, które oferuje jesień. Kolejnym ważnym wydarzeniem z życia grup przedszkolnych były obchody światowego Dnia Chleba i degustacja różnego rodzaju pieczywa. Natomiast 25 października reprezentacji oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w XXIII Powiatowym Turnieju Recytatorskim dla Przedszkolaków ,,Moje Małe Wierszobranie” zorganizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury. Chętne dzieci wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastyczno-technicznym ,,Jesienny ludzik”, podczas, którego z pomocą rodziców przygotowały kompozycję przestrzenną z wykorzystaniem naturalnych darów jesieni.

            Słoneczna październikowa pogoda sprzyjała licznym spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Czas spędzony w przedszkolu przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat jesiennych warzyw i owoców oraz możliwości ich wykorzystania i przechowywania a także utrwalenia wiadomości dotyczących przygotowania zwierząt do zimy.

          • „Laptop dla ucznia”

            02.11.2023

            W ramach rządowego projektu "Laptop dla ucznia" nasi uczniowie klasy IV odebrali  swoje nowe komputery, które stanowią klucz do edukacyjnych możliwości. Dzięki temu programowi, uczniowie będą teraz mieli szansę nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale także rozwijać swoje umiejętności technologiczno-informatyczne. Uczniowie otrzymali na własność laptopy firmy Lenovo. Zyskując dostęp do nowych laptopów, będą mogli eksplorować świat programowania, projektowania graficznego, a także uczyć się o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Naszym czwartoklasistom życzymy, by laptopy służyły im jak najdłużej przez kolejne etapy edukacji!

          • Podsumowanie przedszkolnego konkursu ,,Jesienny ludzik’’

            31.10.2023

            W październiku dzieci z oddziałów przedszkolnych miały możliwość pobudzenia swojej aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej, podczas przygotowywania prac na przedszkolny konkurs plastyczno-techniczny pt. ,,Jesienny ludzik”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez dziecko wspólnie z rodzicami przestrzennej kompozycji z wykorzystaniem naturalnych darów jesieni tj. kasztanów, żołędzi, liści itp.

            Zwycięzcami w konkursie są wszystkie dzieci, które podjęły trud wykonania pracy plastycznej a komisja konkursowa dokonała oceny prac i przyznała następujące wyróżnienia:

            w grupie 3,4- latków:

            Jan Bednarczyk - I miejsce

            Hanna Stosio - II miejsce

            Zuzanna Ławecka - III miejsce

            w grupie 5,6- latków:

            Zuzanna Kania - I miejsce

            Łucja Bogusz - II miejsce

            Emil Szewczak - III miejsce

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki a ich prace konkursowe podziwiane są przez społeczność szkolną na zorganizowanej wystawie.

            Przedszkolakom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie, twórczość i pomysłowość. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Ślubowanie Klasy I

            31.10.2023

            30 października 2023 r. odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Dyrektor Agnieszka Sawczuk. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

          • XXIII Powiatowy Turniej Recytatorki

            26.10.2023

            Miło nam poinformować, że dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu reprezentowały naszą szkołę podczas XXIII Powiatowego Turnieju Recytatorskiego dla Przedszkolaków ,,Moje Małe Wierszobranie” zorganizowanego przez Łukowski Ośrodek Kultury. W kategorii I z wierszem Jana Brzechwy ,,Mucha” wystąpiły Zuzanna Ławecka i Hanna Stosio z grupy 3,4- latków. Natomiast w kategorii II oddział przedszkolny 5,6- latków w wierszem Stanisława Jachowicza ,,Chory kotek” reprezentowały Diana Szewczak i Klaudia Wietrak. Po występie dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu.

            Dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie, czas poświęcony na naukę oraz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Wyjazd do Parku Wodnego i Parku Trampolin w Siedlcach

            23.10.2023

            W dniu 19 października 2023 roku odbył się wyjazd uczniów klas II-VIII do Parku Wodnego i Parku Trampolin Jumpout w Siedlcach. Organizatorem wyjazdu był p. Wojciech Goral a opiekunami p. Piotr Michalak i p. Genowefa Gromada. Uczniowie zostali poinformowani przez ratownika Parku Wodnego o zasadach obowiązujących na terenie Parku oraz dostępnych atrakcjach. W czasie pobytu na basenach uczniowie korzystali z basenów, zjeżdżalni i jacuzzii. Pobyt w parku trampolin rozpoczął się od instruktarzowej zabawy z panią instruktor. W późnych godzinach wieczornych powróciliśmy autokarem do szkoły.

          • NOC BIBLIOTEK 2023

            19.10.2023

            6 października uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Noc Bibliotek”, która odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Bpa A. P. Szelążka w Starych Kobiałkach. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja bibliotek, przekonująca do czytania książek poprzez promocję bibliotek jako miejsc spotkań z kulturą. Tegoroczna, dziewiąta już edycja akcji, przebiegała pod hasłem: „Absurd nie czytać”. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy VIII z bibliotekarką p. Iwoną Kisiel. Noc obfitowała w wiele atrakcji: były m.in. gry i zabawy integracyjne oraz wspólne czytanie. W związku z rokiem Wisławy Szymborskiej podczas tegorocznej Nocy Bibliotek 2023 towarzyszyła nam postać pisarki noblistki i jeden z jej wierszy „Nieczytanie”. Ciekawym pomysłem okazała się nocna twórczość poetycka i tworzenie wierszy tzw. „Lepieje”. Uczestnicy mimo późnej pory wykazali się niesamowitą pomysłowością. Uczniowie wykonywali zespołowo różne zadania. Był czas na seans filmowy i posiłek. Czas zaplanowany na „Noc Bibliotek” minął bardzo szybko. W sobotni poranek uczniowie nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni powrócili do swoich domów. Wszyscy obiecali, że w następnym roku z wielką przyjemnością wezmą udział w tym wydarzeniu. Cała akcja zakończyła się pełnym sukcesem. To był naprawdę niesamowity, pełen wrażeń wieczór.

          • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ” ogólnopolska akcja edukacyjna Policji i Grupy PSB Mrówka

            18.10.2023

            18 października 2023 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Mrówka wraz z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Łukowie spotkała się z uczniami klas I-III. W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali o prawidłowym zachowaniu się w drodze do i ze szkoły. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego przechodzenia na przejściu z sygnalizacją świetlną i bez niej. Dowiedzieli się, jak prawidłowo zakładać kamizelki odblaskowe i jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe w ruchu drogowym. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawie, odpowiadały na zadawane pytania i dzieliły się przemyśleniami. Aby lepiej zapamiętały te nietypowe zajęcia i były bardziej widoczne na drodze otrzymały od „Mrówki” materiały odblaskowe: breloczki, specjalne opaski na ramię, kamizelki i słodki upominek.

            Dziękujemy!. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza uchroni dzieci przed niebezpiecznymi sytuacjami drogowymi.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            16.10.2023

            Dnia 12 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej  w Zastawiu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, upamiętniająca wkład wszystkich pracowników oświaty w rozwój młodego pokolenia. W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz zaproszeni goście. W trakcie części oficjalnej dyrektor szkoły pani Agnieszka Sawczuk skierowała w stronę pracowników słowa uznania za ciężką pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Tego dnia w kierunku nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi popłynęło wiele ciepłych słów, zarówno z ust Rodziców, a przede wszystkim samych uczniów. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku. 

          • Ogólnopolska akcja "Młodzi głosują"

            16.10.2023

            10 października 2023 roku odbyły się w naszej szkole wybory parlamentarne „Młodzi głosują" w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem wyborów było upowszechnienie wśród młodych osób wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawnego oraz zasadach organizacji wyborów.  Spośród uczniów została wyłoniona Szkolna Komisja Prawyborcza w składzie: Aleksandra Bogusz, Martyna Wardak, Emilia Chudzyńska, Kamila Gromada. Jej zadaniem było przeprowadzenie prawyborów i referendum. Uprawnione do głosowania były klasy V-VIII. Każdy uczeń otrzymał 2 karty do głosowania. Na jednej  wyborcy oddawali swój głos na  komitet wyborczy, a na drugiej odpowiadali na pytania referendalne. Wyniki prawyborów, zdjęcia i relacje z przebiegu  zostały przesłane za pomocą platformy edukacyjnej do Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zgodnie z regulaminem nie udostępniamy na stronie szkoły wyników głosowania. Szkolnym opiekunem akcji była p. Mariola Gryczka. 

          • Biwak klasy VII

            12.10.2023

            W dniach 6-7 października uczniowie klasy VII, pod opieką p. Marioli Gryczki oraz rodziców p. Ewy Gryczki, p. Doroty Bareja, p. Renaty Antolak wzięli udział w ognisku i biwaku klasowym na terenie szkoły. Głównym celem była integracja klasy, kształcenie umiejętności zachowania się w grupie. Spędzaliśmy czas m.in. na rozmowach i lepszy poznaniu siebie nawzajem. rozwijając swoją kreatywność, grając w gry integracyjne. Był to mile spędzony czas. Wszyscy świetnie się bawili.

          • Innowacyjne lekcje fizyki

            11.10.2023

            Lekcje fizyki w klasach VIII i VII wzbogacone zostały w doświadczenia fizyczne prowadzone  w ramach innowacji pedagogicznej „Fizyka nie jest nudna”. Nauczyciel fizyki, wraz z uczniami w celu wizualizacji zjawisk fizycznych przeprowadził szereg doświadczeń fizycznych. Pokazy z fizyki mógł być realizowane dzięki pomocom dydaktycznym zakupionym w ramach rządowych programów m. in. laboratorium przyszłości. Uczniowie klasy VIII w czasie zajęć wykonywali pomiary napięcia i natężenia prądu elektrycznego. Pomiary dokonywane były na zbudowanych przez uczniów obwodach elektryczny zasilanych ręcznym generatorem prądu. Uczniowie łączyli też, według podanego schematu obwody elektrycznych składających się ze źródła (akumulatora, zasilacza lub generatora), odbiornika (żarówki, brzęczyka, silnika, diody, grzejnika, opornika), wyłączników, woltomierzy, amperomierzy; odczytywali wskazania mierników, korzystając z pomiarów obliczali moc odbiorników. Uczniowie klasy VII obserwowali względność ruchu zależnego od punku odniesienia. 

    • Partnerzy

      • MEN
      • Kuratorium w Lublinie
      • Gmina Stanin
      • fb
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
      • Czas nauki od 8 stycznia 2024 r.

      • Lekcja 1. 8:00 - 8:45
        Lekcja 2. 8:50 - 9:35
        Lekcja 3. 9:50 - 10:35
        Lekcja 4. 10:50 - 11:35
        Lekcja 5. 11:50 - 12:35
        Lekcja 6. 12:40 - 13:25
        Lekcja 7. 13:30 - 14:15
        Lekcja 8. 14:20 - 15:05
         

    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 06.05.2024
      • Nagłówek

      • Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym AKADEMIA BEZPIECZGO PUCHATKA

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 370154
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych