XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
15.11.2024Dnia 15 listopada 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Akcji tej przyświeca idea uczenia się matematyki przez zabawę. Podczas lekcji uczniowie trenowali mnożenie i dzielenie na różnego rodzaju zadaniach i grach, przy których świetnie się bawili. Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia. Wszystko odbywało się w wesołej atmosferze. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, więc ten dzień idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z chęcią i zapałem zaangażowali się w obchody tego święta.
8
Pokaz historyczny „Warszawa w okresie II wojny światowej”
15.11.202414 listopada 2024 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna Odrodzeni, która zaprezentowała pokaz historyczny pod tytułem „Warszawa w okresie II wojny światowej”.
Artyści zaprezentowali mundury wojskowe, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Uczniowie mieli możliwość aktywnie włączyć się w pokazy pełniąc rolę aktorów. Wcielali się w żołnierzy i sanitariuszki, składali przysięgę, odgrywali scenki z pola walki. Ci, którzy wiedzieli nieco więcej z lekcji historii, udzielali odpowiedzi na zadawane pytania i wygrywali nagrody. Dziękujemy za to, że pokazaliście nam, że historia wcale nie musi być nudna.9
Biwak integracyjny klasy V i VI
13.11.2024W dniach 8 – 9 listopada 2024 r. uczniowie z klas V i VI spotkali się na wspólnym nocnym biwaku integracyjnym, który miał charakter aktywnej integracji i zabawy. Dla uczniów ta noc była niezwykła, ponieważ spędzili ją w szkole pod opieką swoich wychowawczyń. Ciekawi nowej przygody spotkaliśmy się wieczorem ze śpiworami, kocami, poduszkami pod pachą, dobrym humorem i szerokim uśmiechem na twarzy. Dzieci miały okazję do bycia ze sobą i okazywania sobie troski oraz zainteresowania w różnego rodzaju grach i zabawach. Po emocjonujących nocnych „szaleństwach”, zmęczeni, ale zadowoleni rano wróciliśmy do domów. Bardzo dziękujemy tym, którzy włączyli się w pomoc w organizacji naszego biwaku – przede wszystkim kochanym i niezawodnym rodzicom.
1
Udział reprezentantów szkoły w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości
12.11.2024W poniedziałek 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości upamiętniające 106. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy zgromadzeni przemaszerowali pod pomnik Poległych w Obronie Ojczyzny w latach 1914 - 1920, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy. Delegacja uczniów oddała hołd bohaterom, składając kwiaty pod pomnikiem.
Szkołę reprezentowali: Wiktoria Antolak, Martyna Wardak, Alan Kulik.
Opiekę nad uczniami pełniła Pani Mariola Gryczka.
Narodowe Święto Niepodległości
08.11.2024Punktualnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego", biorąc udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu". W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się również uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klasy pierwszej, drugiej oraz ósmej po kierunkiem p. E. Leszek i p. M. Gryczka.
13
„Różowa skrzyneczka” – w naszej szkole
08.11.2024Miło nam poinformować, że w naszej szkole pojawiła się „Różowa skrzyneczka” na środki higieniczne dla dziewcząt w czasie menstruacji. Różowa skrzyneczka została zakupiona z funduszy Rady Rodziców, a wypełniona środkami higienicznymi przez panią dyrektor. „Różowa skrzyneczka” to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Celem programu "Różowej skrzyneczki" jest również zapewnienie powszechnego dostępu do środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie.
Skrzyneczka działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne pani pedagog lub po prostu umieścić je w skrzyneczce.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
05.11.20245 listopada 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków odwiedziły bibliotekę szkolną, by świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, że zła czarownica wtargnęła do Królestwa Bajek i rzuciła zaklęcie, przez które wszystkie postacie są zagubione. Na szczęście dzieci postanowiły pomóc swoim ulubionym bohaterom: rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z ulubionych książek, trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały bajkowe puzzle. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością treści znanych bajek. Po odwróceniu złego zaklęcia i przegonieniu czarownicy, dzieci otrzymały kolorowanki z ulubionymi bohaterami. Przypomniały sobie także treść bajki „Heidi”. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Przedszkolakom życzymy wielu niezapomnianych przygód z bohaterami książek.
20
Dzień Dyni
31.10.202431 października br. w ramach innowacji pedagogicznej „Warzywno – owocowe dni nietypowe” przedszkolaki obchodziły „Święto Dyni”. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat pochodzenia, różnorodności oraz właściwości odżywczych dyń. Dzieci miały również możliwość uczestniczyć w zajęciach sensorycznych, podczas których odkrywały wnętrze dyni wydrążając miąższ i pestki. Dużą radość sprawiły przedszkolakom gry i zabawy ruchowe: „Wędrująca dynia”, „Dyniowe kręgle” klasyfikowanie według wielkości, koloru, kształtu i wiele innych. Dyniowy dzień przyniósł wszystkim przedszkolakom wiele zabawy, pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.
37
Podsumowanie przedszkolnego konkursu ,,Jesienne fantazje”
31.10.2024W październiku br. chętne dzieci z oddziałów przedszkolnych 3,4 latków oraz 5,6- latków wzięły udział w konkursie plastyczno - technicznym ,,Jesienne fantazje”.
Zadanie konkursowe uczestników polegało na wykonaniu przestrzennej pracy z wykorzystaniem darów jesieni tj. liści, szyszek, jarzębiny, kasztanów, żołędzi itp. znalezionych w parku, ogrodzie i lesie.
W konkursie udział wzięło 20 dzieci, które pod okiem swoich rodziców przygotowały wspaniałe i pomysłowe prace ukazujące bogactwo przyrody aktualnej pory roku.Komisja konkursowa dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
grupa 3,4 latków:
Lena Kucharska - I miejsce
Malwina Kowalczyk - II miejsce
Marcel Biarda - III miejsce
grupa 5,6- latków:
Alicja Pietrzak - I miejsce
Zuzanna Ławecka - II miejsce
Wojciech Szymanek - III miejsce
Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni za przygotowane kompozycje.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz słodkości.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
11
Owocowe sałatki na świetlicy szkolnej
31.10.202430 października 2024 r. był pysznym, owocowym dniem w świetlicy szkolnej. O owocach uczniowie wiedzą bardzo dużo. Każdy wie, jak ważne jest jedzenie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą, dzieci przygotowały się do tego solidnie. Każde przyniosło z domu potrzebne akcesoria i różne owoce. Po wcześniejszym ich umyciu uczniowie zabrali się do pracy. Dobrze to widać na załączonych zdjęciach, a samodzielnie zrobiona sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie.
6
Pasowanie na ucznia
29.10.202429 października 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektor szkoły Agnieszkę Sawczuk. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
44
JESIEŃ W ŚWIETLICY
29.10.2024Czas spędzony w świetlicy szkolnej to czas zabawy połączonej z kreatywnymi zajęciami. W każdym tygodniu realizowana jest ciekawa tematyka zajęć. Jesień to wyjątkowa i piękna pora roku, a jesienne dary dają nieograniczone możliwości naszej wyobraźni. Świetliczaki malowały, wycinały i kleiły. Powstało mnóstwo pięknych i kolorowych prac, które ozdobiły naszą salę.
3
Code Week 2024, czyli Europejski Tydzień Kodowania
29.10.2024W naszej szkole dzień 25 października 2024 r. zostanie zapamiętany jako Europejski dzień kodowania. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania. Uczniowie tego dnia chętnie podejmowali się zadań z kodowaniem, które zostały przygotowane przez nauczycieli informatyki. Uczniowie z klasy pierwszej podczas zajęć z edukacji informatycznej zaczęli naukę kodowania od odkodowywania jesiennych obrazków – liści, zwierząt oraz kwiatków. Poprzez te ćwiczenia nasi najmłodsi uczniowie zostali wprowadzeni w świat kodowania rozwiązując logiczne zagadki. Kodowanie okazało się dla dzieci świetną zabawą połączoną jednocześnie ze zdobywaniem umiejętności programistycznych. Oprócz pracy na lekcji uczniowie mieli szansę sprawdzić się podczas przerw międzylekcyjnych w rozszyfrowywaniu zagadki – krzyżówki z użyciem kodów QR, które były ukryte w różnych miejscach szkoły. W ten ciekawy i interesujący sposób uczniowie utrwalali umiejętności cyfrowe. Informatyczne święto na długo zostanie w pamięci uczniów wzbudzając wiele pozytywnych emocji. Za organizację wydarzenia byli odpowiedzialni: p. Iwona Kisiel i p. Janusz Fijał.
17
XXIV Powiatowy Turniej Recytatorki Dla Przedszkolaków ,,Moje Małe Wierszobranie"
26.10.2024Po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 5,6- latków reprezentowały naszą szkołę w XXIV Powiatowym Turnieju Recytatorskim dla Przedszkolaków ,,Moje Małe Wierszobranie” organizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury. Swoje zdolności recytatorskie przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały: Antonina Osiak, Wiktoria Lewandowska i Oliwia Stosio z wierszem Jana Brzechwy „Sum”.
Po występie dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów konkursu. Dziewczynki otrzymały również wyróżnienie od jury konkursu za całokształt występu.
Naszym małym artystkom gratulujemy talentu recytatorskiego i odwagi, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie oraz czas poświęcony na naukę.
Ogólnopolska Akcja „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.
24.10.202424 października 2024r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji była promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzali przerwy, czytając bądź słuchając czytania nauczycieli i kolegów. Każdy z uczestników przyniósł z domu swoją ulubioną książkę lub wypożyczył z biblioteki szkolnej. Czytaliśmy na szkolnych korytarzach, w klasach i oczywiście w bibliotece. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Mam nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie jeszcze więcej. Za organizację wydarzenia odpowiadała p. Iwona Kisiel.
16
WYRÓŻNIENIE w 28. Jesiennym Konkursie Recytatorskim "Bajki, baśnie, legendy..."
24.10.202422 października 2024 r. w Kinie Łuków odbyły się Eliminacje Powiatowe w 28. Jesiennym Konkursie Recytatorskim "Bajki, baśnie, legendy..." Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział: Aleksandra Świętochowska, Maria Bogusz oraz Nikola Kopeć.
Aleskandra Świętochowska uczennica klasy III otrzymała wyróżnienie - gratulujemy!.
4
Wręczenie nagród laureatom plebiscytu na najciekawsze zdjęcie promujące MOC BIBLIOTEK.
24.10.2024W drodze głosowania internautów, laureatami konkursu zostali:
- I miejsce (130👍) - Martyna Kachniarz, Lena Kopeć, Milena Guzowska i Maja Pietrzak
- III miejsce (71👍) - Kinga Kopeć i Paulina Bogusz
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.👋
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy
21.10.2024Nasza szkoła dołączyła do kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą do 19 listopada 2024 roku.
Kampania koncentruje się na:
- uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
- promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. Kampania pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Drodzy Rodzice. Wy również możecie włączyć się w kampanię. Na stronie Ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy (dziecinstwobezprzemocy.pl) przygotowane są dla Was webinary. Wystarczy wejść na stronę, zapisać się i uczestniczyć w lekcjach online.
Tematy webinarów dla rodziców.
5.11.2024 r., godz.: 17:00–18:30
Przemoc rówieśnicza (online i offline): jak rozmawiać, rozpoznawać i skutecznie reagować?
13.11.2024 r., godz.: 17:00–18:30
Dojrzałość emocjonalna opiekunów a nadopiekuńczość.
Czas nauki od 2 września 2024 r.
Lekcja 1. 8:00 - 8:45
Lekcja 2. 8:50 - 9:35
Lekcja 3. 9:40 - 10:25
Lekcja 4. 10:40 - 11:25
Lekcja 5. 11:40 - 12:25
Lekcja 6. 12:40 - 13:25
Lekcja 7. 13:30 - 14:15
Lekcja 8. 14:20 - 15:05
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 429837Galeria zdjęć
brak danychArchiwum Aktualności