Strona główna
Mural upamiętniający Powstanie Styczniowe
18.06.2024Na naszym budynku powstał mural upamiętniający Powstanie Styczniowe zrealizowany w ramach projektu "Promocja Turystyki tudzież kultury" na Ziemi Łukowskiej we współpracy z Lokalną Grupą Działania Razem. Jest on związany z zastawskimi epizodami powstania styczniowego. W grupie powstańców można rozpoznać Józefa Jankowskiego Szydłowskiego, dowodzącego przegraną bitwą pod Zastawiem oraz Marcina Borelowskiego Lelwela, dowódcy bitwy pod Różą, której pola rozciągały się aż do Zastawia. "Bądź zdrów" to słowa Kostusia Chodkiewicza skierowane do rotmistrza Antoniego Migdalskiego, podczas bitwy pod Zastawiem. Kilkunastolatek zmarł później z ran w jednej z okolicznych wsi. Na muralu znajduje się również mapa z datami i miejscowościami bitew i potyczek na terenie Ziemi Łukowskiej.
Wykonawca - pseudonim Mayster Tupz - dziękujemy.
„W SŁUŻBIE PRAWU”
17.06.2024W dniu 17.06.2024 r. w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży - „W SŁUŻBIE PRAWU” odwiedził nas funkcjonariusz Zakładu Karnego w Siedlcach por. Przemysław Turyk. Przeprowadził on ciekawe zajęcia edukacyjne dla młodzieży w ramach, których omówił kwestię najważniejszych zasad prawa karnego, jak również ukazał konsekwencje grożące tym, którzy nie przestrzegają norm prawnych. Uświadomił uczniom, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. W trakcie prowadzonych zajęć przybliżono historię i rolę Służby Więziennej oraz zapoznano uczniówz rodzajami oddziaływań, jakie prowadzi się względem osób odbywających kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusz poruszył również problem hejtu wśród młodzieży oraz dramatycznych konsekwencji do jakich może prowadzić. Przedstawicielowi Służby Więziennej serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję.
10
Zbiórka środków chemicznych i produktów spożywczych
18.06.2024Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Łukowie to placówka, która świadczy usługi w zakresie potrzeb:-bytowych-opiekuńczych-wspomagających-edukacyjnych na poziomie obowiązującego standardu.
Wolontariusze Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu postanowili wesprzeć podopiecznych tego domu. Zorganizowana została zbiórka środków chemicznych i produktów spożywczych. Dziękujemy darczyńcom z całego serca!!!
Podsumowanie akcji „Kredki dla Afryki”
18.06.2024Nasza szkoła bierze czynny udział w różnorodnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Od marca do maja 2024r. społeczność szkolna włączyła się do akcji zorganizowanej przez Fundację ASANTE „Kredki dla Afryki”. Głównym celem fundacji jest pomoc w rozwijaniu edukacji dzieci w Afryce. Łącznie udało się nam zebrać 130,00zł, za które zostały zakupione potrzebne artykuły szkolne. Zebrane materiały dydaktyczne tj. ołówki, kredki, temperówki wspólnie włożyliśmy je do pudełka i przekazaliśmy do siedziby fundacji, skąd nasze dary wyruszą w daleką podróż do Afryki i z pewnością sprawią wszystkim dzieciom radość. W zamian od naszych przyjaciół z Afryki otrzymaliśmy podziękowanie oraz piękny obrazek namalowany przez dzieci z Leare w Kenii, za co serdecznie dziękujemy. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Dziękujemy za każdy gest pomocy, który rodzi uśmiech i radość naszych małych przyjaciół z Afryki. Dziękujemy za wrażliwość i wielkie serce. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem I. Kisiel
Warsztaty z wykorzystaniem drukarki 3D
18.06.202413 czerwca 2024 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty interaktywne z wykorzystaniem drukarki 3D. Chętni uczniowie z klas I – III mogli zobaczyć jak wygląda taka drukarka. Dowiedzieli się również do czego używane są drukarki 3D, np. w medycynie, modzie, okulistyce. Mieli możliwość samemu stworzyć projekt w odpowiednim programie, który następnie został zapisany. Dzieci były zafascynowane procesem drukowania. Z zaciekawieniem obserwowały jak warstwa po warstwie powstaje stworzony przedmiot. Po zakończeniu zajęć wydrukowany breloczek do kluczy z napisem „Sekretariat” został przekazany przez dzieci pani dyrektor. Uczniowie w wielkim zainteresowaniem wyglądają kolejnych zajęć, podczas których będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W świat nowoczesnych technologii uczniów wprowadziła nauczycielka informatyki p. Iwona Kisiel.
18
Wycieczka do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
12.06.202412 czerwca 2024 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Zwiedziliśmy też cmentarz parafialny w Okrzei, gdzie znajduje się grób matki pisarza oraz Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła ufundowany przez rodzinę Sienkiewicza. Podczas wycieczki uczniowie wdrapali się na kopiec usypany w latach 1932–1938 na cześć Henryka Sienkiewicza. Na koniec dzieci wzięły udział w ognisku na terenie muzeum.
26
Zakończenie Projektu „Edukacja pozaformalna w szkołach podstawowych w Gminie Stanin".
12.06.2024Informujemy, że projekt „Edukacja pozaformalna w szkołach podstawowych w Gminie Stanin” realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027 dobiegł końca. Celem głównym projektu było nabycie w okresie od 01.01.2024 do 30.06.2024 nowych umiejętności, uzdolnień, zainteresowań poza edukacją formalną z zakresu wielojęzyczności, kompetencji matematycznych/cyfrowych, świadomości i ekspresji kulturalnej, myślenia krytycznego i kompleksowego rozwiązywania problemów.
W naszej szkole realizowane były zajęcia dla 14 uczniów, w tym z języka polskiego (Z polskim za pan brat) dla 3 uczniów, matematyki (Wspólny mianownik) dla 4 uczniów, języka angielskiego (Język obcy-dodaj do ulubionych) dla 3 uczniów oraz indywidualna nauka gry w szachy dla 4 uczniów. Łącznie odbyło się 336 godzin zajęć.
Projekt przyniósł wiele pozytywnych rezultatów:
- Większe zainteresowanie edukacją pozaformalną – znacznie wzrosła liczba uczestników warsztatów i spotkań.
- Rozwój umiejętności i kompetencji – uczestnicy podnieśli swoje umiejętności w różnych dziedzinach.
- Wzmocnienie więzi społecznych – działania projektowe zacieśniły więzi w naszej społeczności i zwiększyły poczucie wspólnoty.
- Podniesienie świadomości społecznej – kampanie społeczne i edukacyjne skutecznie zwiększyły świadomość na temat ważnych kwestii społecznych i ekologicznych.
Dzieci, korzystając z nowych technologii, doskonaliły swoje umiejętności pod okiem naszych nauczycieli. Ćwiczyły umiejętności i podnosiły kompetencje z języka polskiego, angielskiego i matematyki oraz rozwijały swoje zdolności motoryczne. Osiągnięte rezultaty i pozytywne opinie uczestników świadczą o potrzebie kontynuacji takich inicjatyw.
BEZPIECZNE WAKACJE – POGADANKA PROFILAKTYCZNA
11.06.2024Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawiciela policji z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim, asp. Michała Suleja. Celem spotkania było przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego wypoczynku: bezpieczeństwo na drogach, na akwenach wodnych oraz właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi.
Dzień Dziecka
11.06.202411 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Dziecka. W tym dniu nasza placówka stała się miejscem zabaw. Było mnóstwo atrakcji. Zaplanowano mecze towarzyskie między klasami, w których nie liczył się wynik, tylko dobra zabawa. Uczniowie wraz z wychowawcami spędzili miło czas na placu przed szkołą gdzie rozstawiono zjeżdżalnie oraz zabawy, które dla każdej z grup wiekowych przygotowała Pani animatorka. Uśmiech na twarzach towarzyszył dzieciom przez cały dzień. W końcu był to DZIEŃ DZIECKA i najważniejsze, aby dzieci w tym dniu były szczęśliwe. Po zabawach i rozgrywkach wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Fundatorem atrakcji byli rodzice uczniów. Prezent od Pana Wójta Gminy Stanin – pyszne lody dla wszystkich uczniów! Dziękujemy.
3526
Karta rowerowa w naszej szkole
11.06.2024W dniu 11 czerwca 2024 r. miał miejsce drugi etap egzaminu na kartę rowerową uczniów klasy IV. Część praktyczna odbyła się na szkolnym boisku pod nadzorem funkcjonariusza policji KPP w Łukowie. Stresu było co niemiara! Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze oraz solidna wiedza teoretyczna, pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin.
Rowerzystom serdecznie gratulujemy zdania egzaminu na pierwsze „prawo jazdy” i życzymy wiele radości podczas bezpiecznej jazdy na rowerze!
Sandomierz - Zakopane
12.06.2024W dniach 5–7 czerwca 2024 r. uczniowie wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia miał miejsce spacer kulturalno-krajoznawczy po Starym Mieście, którego celem było poznanie historii Sandomierza, jego zabytków oraz kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego. Po dotarciu na miejsce noclegowe i zjedzeniu obiadokolacji młodzież integrowała się podczas dyskoteki.
15Drugiego dnia uczniowie zapoznali się z dziedzictwem regionalnym i tradycjami góralskimi oraz spędzili aktywnie czas wędrując szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przemierzyli ponad 22 kilometry pieszo, idąc przez Rusinową Polanę nad Morskie Oko. Zaś wieczorem spacerowali po Krupówkach, poznając lokalne tradycje i wyroby.
27Trzeciego dnia odbył się spływ łodziami flisackimi przełomem Dunajca przez 18 kilometrów. Przemieszczając się z Kątów do Szczawnicy flisacy opowiadali o Pienińskim Parku Narodowym, który był pierwszym parkiem narodowym utworzonym w Polsce oraz przedstawili różne ciekawe legendy i historie. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!
6
Laureatka IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Uśmiechnięta Buzia Dziecka”
07.06.2024W czwartek 6 czerwca 2024 r. w Galerii PROwizorium w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Uśmiechnięta Buzia Świata". Oceny prac konkursowych dokonało Jury w skład, którego weszli pracownicy Łukowskiego Ośrodka Kultury: Grzegorz Skwarek- przewodniczący, Agnieszka Knapik-Bilska, Alicja Dymitruk, Antonio Fartushnyi, Bartosz Leśkiewicz, Hubert Wysokiński oraz Tomasz Kanadys.
Nasza uczennica Wiktoria Antolak z klasy VII została laureatką. Gratulujemy!
4
Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych
04.06.20243 czerwca br. dzieci z oddziałów przedszkolnych celebrowały Dzień Dziecka. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych przygotowanych przez opiekunów. Dzieci rozwijały swoją aktywność fizyczną, podczas zabaw i konkurencji sprawnościowych. Ponadto przedszkolaki rozwijały zdolności manualne, kreatywność twórczą oraz wyobraźnię, podczas rysowania kredą na kostce i zdrapywania czarnej powłoki tworząc piękne, kolorowe obrazki.
W tym szczególnym dla wszystkich dzieci dniu nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców oraz skromnych prezentów dla wszystkich przedszkolaków. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy niekończącej się radości, ogromnej miłości i szczęśliwego dzieciństwa.
102
Kronika przedszkolaka- Maj 2024
01.06.20249 maja przedszkolaki wzięły udział w kolejnych zajęciach sensorycznych, podczas, których rozwijały koncentrację uwagi, doskonaliły spostrzegawczość, kształtowały kreatywność, a także rozwijały motorykę małą wykorzystując do zabawy makarony i różne materiały sypkie tj. kasza, mąka, ryż.
Korzystając z pięknej majowej pogody przedszkolaki wyruszyły na spacer po miejscowości połączony z zajęciami badawczymi w terenie. Zabawy badawcze na łące i w lesie przyczyniły się do rozbudzenia zainteresowania środowiskiem przyrodniczym oraz miłego spędzenia czasu poza murami sali przedszkolnej.
21 maja przedszkolaki uczestniczyły w spotkanie ze strażakami z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa, podczas, którego poszerzyły swoją wiedzę na temat zawodu strażaka, wyposażenia wozu strażackiego i przygotowania do akcji. Dzieci miały możliwość zobaczyć kabinę wozu, przymierzyć strażackie umundurowanie oraz lać wodę z węża strażackiego.
Natomiast 29 maja po intensywnym czasie przygotowań dzieci zaprezentowały umiejętności wokalno-recytatorskie, podczas uroczystej akademii z okazji Święta Rodziców.
Twój Dar Serca Dla Hospicjum
29.05.2024Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia od 1997 roku świadczy bezpłatną opiekę perinatalną, stacjonarną oraz domową. Wspieramy także nasze rodziny po stracie dziecka. W ramach hospicyjnej opieki perinatalnej pomagamy rodzinom dotkniętym ciężkimi chorobami dzieci. Do tej pory mieliśmy kilkadziesiąt dzieci, których rodzice pozwolili swoim dzieciom przyjść na świat.
Nasza szkoła również dołączyła do zbiórki na rzecz tej instytucji. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszki. Przekazaliśmy 170 złotych na ten cel. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Dzień Mamy i Taty
31.05.2024Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 29 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I- VIII. Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.
44
Autorskie spotkanie z pasjonatką H. Sienkiewicza- panią Anną Cybulską
29.05.202428 maja 2024 r. odbyło się spotkanie z p. Anną Cybulską (pasjonatką życia i twórczości Henryka Sienkiewicza), autorką książki „Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu”. Pani Anna to postać nietuzinkowa i bardzo zasłużona dla naszego regionu, prywatnie żoną Antoniego Cybulskiego – wieloletniego kustosza Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Razem z mężem zdobywała kolejne eksponaty i informacje, a dzięki kontaktom z potomkami pisarza wyjaśniła wiele nieścisłości i błędów powtarzanych w licznych biografiach Sienkiewicza. Można ją zdecydowanie uznać za autorytet w dziedzinie wiedzy o naszym Nobliście. Dzięki autorce książki poznaliśmy wiele szczegółów i ciekawostek z bogatego życiorysu naszego noblisty, przede wszystkich jego dzieciństwa i młodości, pasji, zainteresowań, twórczości. Pani Anna, opowiadając o Henryku Sienkiewiczu, zwróciła uwagę na to, jak ważną rolę w życiu i twórczości pisarza odegrała literatura i podróże. Sienkiewicz oprócz przyrody kochał książki i uwielbiał je czytać. Doświadczenia z podróży (dwadzieścia lat ze swojego siedemdziesięcioletniego życia pisarz spędził, wędrując po świecie) pomogły mu stworzyć niezwykłe światy przedstawione w utworach.
Po spotkaniu p. Anna Cybulska przekazała naszej szkole swoją książkę - dziękujemy.
4
Czas nauki od 2 września 2024 r.
Lekcja 1. 8:00 - 8:45
Lekcja 2. 8:50 - 9:35
Lekcja 3. 9:40 - 10:25
Lekcja 4. 10:40 - 11:25
Lekcja 5. 11:40 - 12:25
Lekcja 6. 12:40 - 13:25
Lekcja 7. 13:30 - 14:15
Lekcja 8. 14:20 - 15:05
Godziny dzwonków
Czwartek 29.05.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 464163Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności