24 kwietnia 2025r. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla klas szóstych i młodszych. W rywalizacji udział wzięło 4 szkoły: PSP w Zastawiu, ZS Stanin, PSP Jeleniec i PSP Sarnów. Dwa pierwsze mecze wygraliśmy jednak nie było lekko. Natomiast w finale ulegliśmy drużynie ze Stanina. . W dzisiejszym turnieju mieliśmy kilku debiutantów, którzy pokazali się z dobrej strony. Do szkoły wróciliśmy z pucharem za zajęcie drugiego miejsca. Bardzo jesteśmy zadowoleni i dumni z naszej drużyny. Gratulacje dla chłopaków.
Wycieczka do Łukowa
23 kwietnia br. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III razem z wychowawcami udali na wycieczkę do Łukowa. Głównym punktem wyjazdu było oglądanie przedstawienia teatralnego pt. „Feliks Mądra Mrówka”. Spektakl odbył się w I LO T. Kościuszki i zgromadził wiele dzieci z różnych szkół, które z zainteresowaniem obserwowały przygody głównego bohatera – mrówki Feliksa. Przedstawienie okazało się barwną, pełna mądrości opowieścią dla dzieci, która w prosty, ale głęboki sposób porusza temat uprzejmości, przyjaźni i wzajemnego szacunku.
Po zakończeniu spektaklu teatralnego, uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, dla których zorganizowano odrębne atrakcje dostosowane do ich potrzeb i możliwości.
Uczniowie klas I–III udali się na kreatywne warsztaty do siedliska zielarskiego „La La Las” w Gręzówce. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności manualne tworząc oraz ozdabiając kwiatami naturalne kremy oraz pachnące kule do kąpieli. Warsztaty obejmowały m.in. działania inspirowane naturą i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Zajęcia prowadzone były w przyjaznej atmosferze, przez wykwalifikowanego instruktora, który w ciekawy sposób angażował uczniów do aktywnego udziału.
W tym samym czasie dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zabawach zorganizowanych w sali zabaw ARKABOS. Przestrzeń ta oferowała wiele atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, tory przeszkód, labirynty oraz inne elementy wspomagające rozwój ruchowy i integrację sensoryczną najmłodszych uczestników. Dzieci z dużym entuzjazmem korzystały z dostępnych form aktywności, a ich bezpieczeństwa pilnowali opiekunowie.
Po zakończeniu wszystkich zaplanowanych atrakcji uczestnicy wycieczki powrócili do szkoły. Wyjazd okazał się nie tylko okazją do obcowania ze sztuką i środowiskiem naturalnym, ale również dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji oraz wspólnych, radosnych przeżyć.
63
Program „Aktywna Szkoła”
Od początku marca bieżącego roku w naszej szkole odbywają się zajęcia sportowe Aktywny do Kwadratu realizowane w ramach programu „Aktywna Szkoła” przygotowanego w edycji 2025 przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Aktywna Szkoła to program stworzony z myślą o realizacji strategicznego celu w obszarze kultury fizycznej – aktywne i zdrowe społeczeństwo. Program ten to kompleksowe wsparcie aktywności fizycznej skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży.
Uczniowie zyskują szansę na:
- rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
- dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
- zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
- alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
- budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
- budowanie poczucia własnej wartości.
Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Góral.
„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
23 kwietnia w Łukowie odbyła się 25 edycja turnieju w której nasza szkoła wzięła udział w kategorii do klasy V. Na turniej zgłosiło się 12 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy.
Pierwszy mecz wygraliśmy wysoko 7:1.
W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z SP5 z Łukowa i przegraliśmy 2:0. Z grupy wyszła drużyna z SP 5.
Drugie miejsce w turnieju to dla nas ogromny sukces.
Zabrakło niewiele, ale wracamy silniejsi i gotowi na więcej.
Wielkie brawa dla drużyny.
"Akcja Żonkile"
16 kwietnia uczniowie klasy VII wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum POLIN z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Uczniowie obejrzeli materiały edukacyjne, rozmawiali o wartościach takich jak pamięć, odwaga i solidarność, a także przygotowali papierowe żonkile – symbol pamięci.
To była ważna lekcja historii.
Wielkanocne warsztaty z drukarką 3D
4 i 11 kwietnia dla uczniów naszej szkoły zostały przeprowadzne wielkanocne warsztaty druku 3D. Zajęcia te łączyły tradycję z nowoczesną technologią poprzez projektowanie i tworzenie wielkanocnych ozdób przy użyciu drukarki 3D. Każdy uczestnik mógł wykazać się kreatywnością po zaprojektowaniu w programie Tinkercad swoich ozdób, mieli okazję zobaczyć, jak ich pomysły zamieniają się w rzeczywistość. Drukarka 3D krok po kroku, drukuje stworzone projekty, co pozwala uczestnikom na lepsze zrozumienie działania tej nowoczesnej technologii. Warsztaty poprowadzili: p. Iwona Kisiel i p. Janusz Fijał.
1
Apel z okazji Świąt Wielkanocnych
W dniu 16 kwietnia 2025 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Na uroczystości gościliśmy księdza proboszcza Krzysztofa Chacińskiego z parafii Jedlanka, który złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Uczniowie klasy I - III przedstawili bogaty program artystyczny. Był wypełniony pięknymi piosenkami, wierszami, nie zabrakło również tańców oraz symboli świątecznych tj. koszyczków ze święconką, baranka, pisanek oraz śmigusa-dyngusa, a malownicza sceneria wprowadziła wszystkich w miły, wielkanocny nastrój.
1
Podsumowanie szkolnego konkursu „Palma Wielkanocna”
W dniach od 20 do 31 marca 2025 r. odbył się szkolny konkurs plastyczny na „Palmę Wielkanocną”. Do udziału w nim zaproszono wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie własnoręcznie wykonanej palmy wielkanocnej.
W konkursie wzięło udział: 20 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz 17 uczniów z klas I-VIII. Wszystkie zgłoszone palmy wykonane były z żywych lub suszonych roślin i materiałów papierniczych oraz nawiązywały twórczo do tradycyjnej palmy wielkanocnej.
Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Laureaci miejsc: I, II i III otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki.
Grupa 3,4 latków oraz 5,6 latków:
I miejsce: Malwina Kowalczyk, Marcel Biarda
II miejsce: Hanna Wołoszka, Lena Kucharska, Zuzanna Tomaszewska
III miejsce: Wiktoria Lewandowska, Jan Bednarczyk, Wojciech Szymanek, Antonina Osiak
Klasy I-III
I miejsce: Emil Szewczak, Paweł Tomaszewski
II miejsce: Magdalena Wołoszka, Łucja Bogusz (W)
III miejsce: Julia Sadło, Klaudia Wietrak
Klasy IV-VIII
I miejsce: Maria Bogusz
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.
29
Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie historycznym OLIMPUS !
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki w ogólnopolskim konkursie OLIMPUS z historii.
Tytuł laureata i 5. miejsce zdobył Filip Pucyk z klasy IV, wykazując się szeroką wiedzą historyczną.
Tytuł laureata i 9. miejsce uzyskał Piotr Ciołek z klasy IV, który również udowodnił swoją pasję w dziedzinie historii.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wysokiego poziomu wiedzy. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć!
Wielkanocna zabawa "Polowanie na jajka"
Jak co roku na lekcji języka angielskiego dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-VIII wzięli udział w anglojęzycznej tradycji jaką jest szukanie jajek oraz wyścig z jajkiem. Najbardziej popularne ''Polowanie na jajka'' odbywa się w ogrodzie Białego Domu, gdzie mieszka prezydent USA.
Wielkanocne zabawy wprowadziły ducha rywalizacji, wywołały wiele radości i uśmiechów na twarzach nie tylko najmłodszych dzieci ale również starszych uczniów.
50
IX Diecezjalny Konkurs Biblijny
I miejsce w IX Diecezjalnym Konkursie Biblijnym
W dniu 6 marca 2025 roku w odpowiedzi na zaproszenie Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy skierowane do szkół podstawowych, uczniów klas siódmych odbył się IX Diecezjalny Konkurs Biblijny – spotkanie z Jezusem w Ewangelii według św. Mateusza uczniowie przystąpili do konkursu rozwiązując test wiedzy. Opiekunem konkursu była p. Marta Wiąckowska
Najlepszy wyniki w konkursie uzyskał:
Miejsce pierwsze – Mikołaj Kopeć z klasy VII
Zwycięzcy gratulujemy wygranej. Wszystkim uczniom i uczennicom dziękujemy za udział w konkursie.
"Bystry Matematyk"
W dniu 10.04.2025 r. w Zespole Szkół w Staninie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "Bystry Matematyk".
Udział w tym konkursie wzięli uczniowie z naszej szkoły kl. II :
Franciszek Kopeć i Grzegorz Pucyk,
przygotowani przez p.Katarzynę Trochym.
Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymał Franciszek Kopeć.
Brawo za świetny wynik i życzymy dalszych sukcesów !
1
"32 Olimpiada Zdrowia PCK z Biedronką"
Z dumą informujemy, że uczennica klasy VIII Julia Osiak, reprezentowała naszą szkołę w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK, który odbył się 3 kwietnia 2025 roku w Centrum Pomocy Humanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie.
Julia uzyskała 37 punktów na 50 możliwych z testu, wykazując się dużą wiedzą z zakresu zdrowia, promocji zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Najwyższy wynik w etapie okręgowym wyniósł 45 punktów, co czyni rezultat Julii bardzo satysfakcjonującym i godnym uznania.
Konkurs składał się z dwóch części: testu wiedzy teoretycznej oraz akcji prozdrowotnej przeprowadzonej wcześniej w szkole, której celem było promowanie zdrowych nawyków wśród społeczności uczniowskiej.
Serdecznie gratulujemy Julii oraz życzymy dalszych sukcesów!
"Światowy Dzień Autyzmu"
2 kwietnia tradycyjnie już obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem było promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób z autyzmem, co jest kluczowe dla ich integracji społecznej. W związku z obchodami uczniowie oraz nauczyciele symbolicznie ubrali się na niebiesko - w kolor, który stał się symbolem wsparcia i zrozumienia dla osób z autyzmem. Na sali gimnastycznej szkoły zostało przygotowane przedstawienie tematyczne, którego celem była edukacja społeczna oraz uwrażliwienie w zakresie rozumienia potrzeb osób z autyzmem. Cała społeczność naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem wzięła udział w obchodach tego wyjątkowego dnia, który bez wątpienia zwiększa świadomość społeczną, tolerancję oraz potrzebę pomagania i zrozumienia.
12
Zebranie z rodzicami
Informujemy, że 2 kwietnia 2025 roku (środa) w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas.
Zebranie rodziców z wychowawcami klas odbędą się w następującym porządku:
Oddział przedszkolny 3-4 latków – 15:30 – 17:15 Sala nr 3
Oddział przedszkolny 5-6 latków – 15:30 – 17:15 Sala nr 4
Klasa I 16:00- 17:15 Sala nr 1
Klasa II 16:00- 17:15 Sala nr 5
Klasa III 16:00- 17:15 Sala nr 2
Klasa IV 16:30- 17:15 Sala nr 8
Klasa V 16:30- 17:15 Sala nr 6
Klasa VI 16:30- 17:15 Sala nr 10
Klasa VII 16:30- 17:15 Sala nr 7
Klasa VIII 16:30- 17:15 Sala nr 9
Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa są do dyspozycji wychowawców i rodziców w dniu zebrania w pokoju nauczycielskim.
Dzień Ananasa w przedszkolu
25 marca br. dzieci z oddziałów przedszkolnych 3,4- latków oraz 5,6- latków obchodziły Dzień Ananasa. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy o ananasie – jego pochodzeniu, kształcie, smaku oraz wartościach odżywczych. Następnie przedszkolaki badały wygląd tego egzotycznego owocu, dotykały chropowatej skórki, wąchały soczysty miąższ i degustowały w różnych formach: na surowo, w słodkim syropie oraz w połączeniu z innym owocami. Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych tj. „Tropikalny taniec”, który wywołał mnóstwo śmiechu i radości oraz „Poszukiwanie ananasa”. Zwieńczeniem całych zajęć były kreatywne prace plastyczne.
Dzień Ananasa w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu, zabawy i nauki. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły we wszystkich aktywnościach i z pewnością zapamiętają ten wyjątkowy dzień na długo!
11
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY "BYSTRY MATEMATYK"
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY„BYSTRY MATEMATYK” DLA UCZNIÓW KLAS II – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 POD PATRONATEM WÓJTA GMINY STANIN.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Staninie. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu są nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.
ZAGADNIENIA OGÓLNE
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 2-3 Szkół Gminy Stanin.
Termin konkursu:10.04.2025 r. (czwartek), godz.9.00.
CELE KONKURSU:
Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych uczniów klas II - III.
Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.
Doskonalenie zdolności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy matematycznej.
Dostarczenie uczniom satysfakcji, szansy i radości z sukcesu.
Archiwum Aktualności