NARODOWE CZYTANIE 2020
23.09.2020Dnia 5 września 2020 r. o godzinie 9.00 odbyła się w naszej szkole akcja Narodowego Czytania pod patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Jak co roku nasza szkoła dołączyła do tej społecznej akcji krzewienia żywego słowa. Z uwagi na sytuację epidemiczną w całości wydarzenia udział wzięli tylko chętni uczniowie z klas starszych wraz z nauczycielami języka polskiego, historii, bibliotekarki oraz pani dyrektor przestrzegając obowiązujących zaleceń sanitarnych. W tym roku czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego, która była lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania. Ta ogólnopolska akcja to promocja czytelnictwa, głośnego wspólnego czytania ale też promocja literatury polskiej. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękuje.
Nauczyciel biblioteki szkolnej
Iwona Kisiel
5
Bezgotówkowe opłaty za obiady od 1 stycznia 2020 r.
21.09.2020Z dniem 01.01.2021 r. planowane jest wprowadzenie bezgotówkowego systemu w zakresie zbierania odpłatności za obiady i pobyt w przedszkolu w placówkach na terenie Gminy Stanin.
O wszelkich rozwiązaniach i wytycznych rodzice zostaną powiadomieni przez placówki oświatowe. Informacje będą także udostępniane na stronie i portalach społecznościowych Gminy Stanin.
Wpłaty bezgotówkowe funkcjonują z powodzeniem w większości samorządów, usprawnia to pracę i jest dużym ułatwieniem dla rodziców oraz jednostek.
Zebranie z rodzicami
17.09.2020Szanowni Rodzice!
Informujemy, że 29 września 2020 r. (wtorek) w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas.
Serdecznie zapraszamy.
Zebrania rodziców z wychowawcami klas odbędą się w następującym porządku:
Klasa I - 16.15 – 17.15 - Sala nr 7 (na piętrze), wejście od kuchni
Klasa II -16.30 -17.30 - Sala nr 6 (na piętrze), wejście od kuchni
Klasa III - 16.30 -17.30 - Sala nr 4, wejście od przedszkola
Klasa IV - 16.30 – 17.30 - Sala nr 2, wejście od przedszkola
Klasa V - 16.10-17.00 - spotkanie z wychowawcą,
spotkanie z nauczycielem WDŻ na temat: Istota i cele wychowania do życia w rodzinie. - Sala nr 1, wejście główne
Klasa VI - 16.45 – 17.45 - Sala nr 5, wejście główne
Klasa VII - 17.00-18.00 - spotkanie z wychowawcą,spotkanie z nauczycielem WDŻ na temat: Istota i cele wychowania do życia w rodzinie. - Sala nr 1, wejście główne
Klasa VIII - 17.00 – 18.00 - Sala nr 3, wejście od przedszkola
Godzina 18.00 - ZEBRANIE RADY RODZICÓW z dyrektorem
Prosimy, aby rodzice przychodząc do szkoły byli zaopatrzeni w środki osłony twarzy. Rodzice dezynfekują ręce przy wejściu do szkoły.
Dzień Przedszkolaka w oddziale przedszkolnym 3,4,5- latków w roku szkolnym 2020/2021
18.09.2020W piątek 18 września 2020 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego obchody przypadają na 20 września. Celem przeprowadzonych zajęć było dostarczenie dzieciom okazji do świętowania i wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Dzieci rozpoczęły świętowanie tego wyjątkowego dnia od zaśpiewania najpopularniejszej przedszkolnej piosenki ,,Jestem sobie przedszkolaczek" oraz tradycyjnych zabaw: ,,Stary niedźwiedź mocno śpi", ,,Mam chusteczkę haftowaną", ,,Mało nas" i ,,Kółko graniaste". Przedszkolaki brały również udział w licznych zabawach sportowych. Zadaniem dzieci było przejście po torze stworzonym ze śladów stóp oraz skakanie po jesiennych kałużach. Podczas sportowych konkurencji przedszkolaki chodziły także na czworakach omijając przeszkody z krzesełek. Nasze przedszkolaki podczas zabaw konkursowych miały okazję poczuć się jak dorosłe osoby, zakładając eleganckie szpilki i korale jak mama oraz białą koszulę i nieść ciężką teczkę jak tata. Ostatnią wspólną zabawą była zamiana dzieci w pracowite pszczoły, które przenosiły nektar na plaster miodu. Do przenoszenia nektarowych kuleczek posłużyły nam kolorowe klamerki a wytłaczanki pełniły funkcję plastra miodu.
Dzieciom bardzo spodobały się zabawy przeprowadzone podczas świętowania Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka i z ogromnym zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za fantastyczną zabawę.
18
Dni adaptacyjne w przedszkolu
09.09.2020Od 1 września 2020 roku w oddziale przedszkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu czas radosnej zabawy i nauki rozpoczęły dzieci w wieku 3,4 i 5 lat. Grupa przedszkolna liczy obecnie 25 osób, w tym 10 chłopców i 15 dziewczynek. Aż dziesięcioro dzieci po raz pierwszy w tym roku rozpoczęło przygodę z edukacją w przedszkolu, natomiast pozostali uczęszczają do placówki drugi lub trzeci rok.
Podczas dni adaptacyjnych dzieci uczestniczyły w różnych zabawach integracyjnych, zabawach na placu zabaw oraz ciekawych zajęciach edukacyjnych, a przede wszystkim miały okazję poznać swoich nowych kolegów i koleżanki. Pragniemy poinformować, że wszystkie dzieci pomyślnie przeszły proces adaptacji i mimo trudnej sytuacji związanej z rozstaniem z rodzicami już przy wejściu do oddziału przedszkolnego dobrze odnalazły się w grupie przedszkolnej. Już od pierwszego dnia dzieci z ogromną ochotą przekraczają próg przedszkola i podejmują próby samodzielnego rozbierania się z pomocą opiekunów. Zapewniamy wszystkich rodziców, że każda dziecięca łza po chwili zamienia się w wesołą zabawę.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za ogromne zaufanie i powierzenie nam pod opiekę swoich dzieci.
Opiekunowie oddziału przedszkolnego
20
Procedury COVID-19
01.09.2020Od 1 września 2020 w naszej szkole będą obowiązywać następujące procedury dotyczące bezpieczeństwa związane z zagrożeniem COVID -19.
Zarządzenie Dyrektora Publicznej Szkoly Podstawowej w Zastawiu
Procedury bezpieczenstwa obowiazujace na terenie Publicznej Szkoly Podstawowej w Zastawiu
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
28.08.2020Do budynku szkolnego wchodzą tylko uczniowie, rodzice i opiekunowie oczekują na placu przed szkołą. W budynku szkoły poza salami lekcyjnymi obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa, dlatego prosimy, aby uczeń przychodząc do szkoły był zaopatrzony w środki osłony twarzy. Uczniowie dezynfekują ręce przy wejściu do szkoły.
Rodzice z uczniami z klas 1-3 spotykają się z wychowawcami w altance wg harmonogramu:
Klasa 1 – wychowawca Katarzyna Trochym - 9.00
Klasa 2 – wychowawca Danuta Kachniarz - 10.00
Klasa 3 – wychowawca Justyna Szczęśniak – 11 .00
Uczniowie klas 4-8 spotykają się ze swoimi wychowawcami w klasach o godzinie 9.00.
Klasa 4 – sala nr 2 - wychowawca Mariola Gryczka
Klasa 5 – sala nr 5 - wychowawca Monika Rek
Klasa 6 – korytarz szkolny- wychowawca Wojciech Góral
Klasa 7 – sala nr 1 - wychowawca Genowefa Gromada
Klasa 8 - sala nr 3 – wychowawca Marzena Michałowska
Ogłoszenie
27.08.2020Szanowni rodzice. Drodzy uczniowie.
Informujemy, że ze względu na obowiązujący w naszym kraju stan epidemii rozpoczęcie nowego roku szkolnego nie odbędzie się tradycyjne, wspólne dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie spotkają się ze swoimi wychowawcami w klasach, bez rodziców, według harmonogramu. O szczegółach uroczystości powiadomieni zostaniecie w tym tygodniu.
Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dbania o zdrowie swoje i innych – dezynfekujemy ręce, zakładamy maseczki.
Aplikacja ProteGO Safe – wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców
27.08.2020Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DARIUSZ PIONTKOWSKI I GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY JAROSŁAW PINKAS SKIEROWALI DO RODZICÓW SPECJALNY LIST, W KTÓRYM ZACHĘCILI DO ZAINSTALOWANIA W TELEFONACH KOMÓRKOWYCH APLIKACJI PROTEGO SAFE. TO NARZĘDZIE, KTÓRE POZWALA OGRANICZAĆ RYZYKO ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA I WSPIERA BEZPIECZNY POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ.
Aplikacja zawiera wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna. Zawiera m.in. test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia.
PROTEGO SAFE TO APLIKACJA, KTÓRA POWIADAMIA O MOŻLIWYM KONTAKCIE Z KORONAWIRUSEM. Jeśli osoba z naszego otoczenia zachoruje, wówczas otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Aplikacja poinformuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.
W tej chwili przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół, dlatego tego typu rozwiązania mogą być niezwykle pomocne w ograniczaniu ryzyka szerzenia się wirusa. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji w swoich telefonach komórkowych.
W ZAŁĄCZENIU PRZEKAZUJĘ:
Deklaracja korzystania ze szkolnych posiłków w roku 2020/2021
25.08.2020Drodzy rodzice!
W trosce o bezpieczeństwo Waszych dzieci oraz pracowników placówek oświatowych zwracamy się z prośbą o wypełnienie (zgłoszenie) deklaracji korzystania ze szkolnych posiłków w roku 2020/2021. Deklaracja pozwoli usprawnić funkcjonowanie kuchni i stołówek w kontekście obowiązującego zagrożenia epidemicznego.
Zgłoszenie można złożyć w skrzynce podawczej Urzędu Gminy Stanin, telefonicznie (25) 798 11 95 lub e mail zeas@stanin.pl. Deklaracje należy złożyć/zgłosić do 28 sierpnia 2020 r (piątek).
OGŁOSZENIE
29.07.2020Sekretariat szkoły w okresie wakacji.
W okresie wakacyjnym sekretariat przyjmuje interesantów:
29.06-24.07.2020 r. w godz. 7.30 - 15.30;
27.07-14.08.2020 r. - przerwa urlopowa – SEKRETARIAT NIECZYNNY
17-31.08.2020 r. w godz. 7.30 - 15.30.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
07.07.2020Koniec roku szkolnego – wydarzenie radosne, wyczekiwane, odliczane….w tym roku szkolnym jednak inne niż zwykle, nietypowe, w cieniu pandemii, bo zamiast cieszyć się z pożegnania, wolelibyśmy chyba się spotkać razem, wrócić do szkolnej ławy, do tablicy, pograć z kumplami w piłkę, po prostu pobyć z drugim człowiekiem. Właśnie teraz przekonaliśmy się, jak nieoceniony w edukacji jest bezpośredni kontakt ucznia z nauczycielem i nawiązywanie wzajemnych relacji.
W związku z pandemią w tym roku szkolnym nie było uroczystego zakończenia roku szkolnego. Uczniowie odebierali świadectwa osobiście podczas dyżuru wychowawcy w danej klasie.
Ze względu na zaistniałą sytuację pandemii ten rok był dla wszystkich wielkim wyzwaniem. Nauczanie zdalne wprowadzono od 25 marca. Ten dzień dla wszystkich był zaskoczeniem, wielką niewiadomą z mnóstwem pytań bez odpowiedzi dla wszystkich bez wyjątku: dyrektorów, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim dzieci. Dziś – w dniu zakończenia tego roku szkolnego -wszyscy możemy wystawić sobie piątkę, bo z wyzwaniem, do którego zupełnie nie byliśmy przygotowani, a które stawiła przed nami epidemia poradziliśmy sobie znakomicie. Szybko dostosowaliśmy się do nowej rzeczywistości. W naszej szkole podstawa programowa z poszczególnych przedmiotów była realizowana poprzez e-dziennik, na platformie edukacyjnej oraz na założonych kontach pocztowych w poszczególnych klasach młodszych. Dzięki tym narzędziom nauczyciele mogli przekazywać swoim wychowankom wiedzę oraz wspierać ich w czasie izolacji. Kształcenie na odległość nie funkcjonowałoby tak dobrze, gdyby nie pomoc i wielkie zaangażowanie ze strony Rodziców, którym za trud, energię i wsparcie ogromnie dziękujemy.
Teraz czas na zasłużony odpoczynek, zwłaszcza od komputerów! Całej społeczności życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu miejmy nadzieję, że zobaczymy się w szkole, w klasach, przy tablicach, w bibliotece, na boisku –RAZEM!
3
Pożegnanie absolwentów
06.07.2020Koniec roku szkolnego to szczególnie ważny moment dla uczniów klas ósmych, którzy żegnają się ze szkołą, kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami. W tym roku absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły inaczej niż bywało to do tej pory, w kameralnym gronie – w obecności Pani Dyrektor Agnieszki Sawczuk, Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Wręczenie świadectw odbyło się na tle symbolicznej dekoracji. Życzymy Wszystkim bezpiecznych, słonecznych WAKACJI!
23
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"
19.06.2020Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu brali udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom" w 2019 roku. Uwzględniając wysoki poziom prac i dużą ich ilość komisja ds. młodzieży OW ZOSP RP w Lublinie zdecydowała się wysłać prace naszych uczniów na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny do Brześcia na Białorusi. Kilka prac dzieci z naszego województwa zostało wyróżnionych dyplomami za zaangażowanie artystyczne i pomysłowe wykonanie prac plastycznych. Gratulujemy!
Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III
19.06.2020Klasa I pod kierunkiem p. Danuty Kachniarz realizowała ogólnopolski projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Realizacja projektu odbywała się podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej oraz na zajęciach dodatkowych od 1 października 2019 r. do 31 maja 2020 r. Zajęcia dodatkowe odbywały się 1 raz w tygodniu.
W dzisiejszych czasach, gdy prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania został wprowadzony do klasy I projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.
Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z harmonogramem. Zrealizowano zajęcia z trzech modułów:
I moduł - Fikuśne lekturki spod chmurki
Pierwsza przeczytana lektura to "Niesamowite przygody 10 skarpetek - czterech prawych i 4 lewych" Justyny Bednarek. W wydrukowanym i złożonym w całość Lekturniku uczniowie wykonali wszystkie zadania. Zaprojektowali i wykonali zakładki do książek dotyczące omawianej lektury. W klasie został zorganizowany kącik czytelniczy i umieszczony w nim plakat Projektu. Dodatkowo uczniowie wykonali plastelinowe Czytusie oraz papierowe, kolorowe skarpetki, które zostały zawieszone nad kącikiem czytelniczym. Uczniowie wykonali plakat zachęcający uczniów naszej szkoły do przeczytania lektury i zawiesili go na korytarzu szkolnym. Na zajęciach gościliśmy panią bibliotekarkę, która z wielką radością przyjęła zaproszenie od dzieci do czytania lektury.
II moduł - Zwierzęce lekturki spod chmurki
Drugą wybraną lekturą była książka Toma Justyniarskiego "Psie troski". Po przeczytaniu lektury dzieci przystąpiły do realizacji zadań. Przygotowaliśmy plakat zachęcający do przeczytania lektury, który zawisł w naszej klasie. Wypełniliśmy również Lekturniki. Zorganizowano zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska oraz spotkanie z weterynarzem. Celem wizyty było zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi (w szczególności psami i kotami), poznanie pracy weterynarza, jak również uzmysłowienie dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką.
III moduł - Polskie lekturki spod chmurki
Moduł ten był realizowany zdalnie, ale patrząc i słuchając uczniów bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do pracy tym bardziej, że cały czas doskonalą umiejętności czytania i recytacji pod bacznym okiem swoich rodziców. W ostatnim module poznaliśmy twórczość i życiorys Jana Brzechwy. Dzieci czytały i recytowały wiersze. Poznały sylwetę autora. Wzięły udział w pokazie mody bajkowej oraz w konkursie recytatorskim. Podczas realizacji tych zadań bezcenne było wsparcie i zaangażowanie Rodziców.
Po zrealizowaniu każdego modułu nauczyciel umieszczał na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu oraz kilku zdjęć i otrzymywał od autora projektu potwierdzenie realizacji tego modułu. Na zakończenie klasa otrzymała certyfikat ukończenia projektu, a uczniowie pamiątkowe dyplomy.
Z okazji Dnia Dziecka życzymy…
01.06.2020Dajcie dzieciom słońce, żeby łez nie było,
Dajcie dzieciom słońce, dajcie dzieciom miłość.
Dajcie dzieciom słońce, całe słońce z nieba,
Żeby mogły tańczyć, żeby mogły śpiewać.Wanda Chotomska
W ubiegłym roku szkolnym Dzień Dziecka spędzaliśmy razem, w naszej szkole, tańcząc i śpiewając. Wspólnie braliśmy udział w zawodach sportowych, graliśmy w szachy, bawiliśmy się na boisku szkolnym.
Dziś przypominamy Wam te chwile, których brakuje nam na co dzień. Korytarze ucichły, w salach zrobiło się pusto, ale nadal jesteśmy razem. Cieszymy się, że możemy Was zobaczyć choć na chwilę online, usłyszeć czy czytać Wasze prace, że możemy Was uczyć.
Obejrzycie relacje z Dnia Dziecka z 2019 roku, poszukajcie zdjęć swoich i Waszych kolegów. Uśmiechnijcie się :) Zatrzymajcie wspomnienia. Nie uleciały, są blisko, na wyciągnięcie dłoni.
Czego dziś Wam życzyć? Zapytać wypada. Pogodnego nieba, radości dziecięcej. Uśmiechu na co dzień (nawet gdy deszcz pada). Szczęścia – niech już przyjdzie. I zdrowia najwięcej!
Kochanym Uczniom – Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy naszej Szkoły.
Harmonogram konsultacji dla klas IV-VIII
01.06.2020Konsultacje mają charakter dobrowolny dla uczniów. Uczeń powinien mieć możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału czy rozmowy z nauczycielem. Konsultacje mają również umożliwić uczniom poprawę oceny. Jednorazowo grupa uczestników konsultacji nie może przekroczyć 12 uczniów.
Czas nauki od 2 września 2024 r.
Lekcja 1. 8:00 - 8:45
Lekcja 2. 8:50 - 9:35
Lekcja 3. 9:40 - 10:25
Lekcja 4. 10:40 - 11:25
Lekcja 5. 11:40 - 12:25
Lekcja 6. 12:40 - 13:25
Lekcja 7. 13:30 - 14:15
Lekcja 8. 14:20 - 15:05
Godziny dzwonków
Czwartek 23.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 430430Galeria zdjęć
brak danychArchiwum Aktualności