Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym
09.03.2021Tradycyjnie 8 marca przedszkolaki świętowały Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek kolorowe laurki a także recytowali wiersz. Na Dzień Kobiet Rodzice zakupili nowe zabawki do wspólnej zabawy w przedszkolu oraz przygotowali słodkie upominki. Wszystkim dziewczynkom bardzo podobają się nowe puzzle z księżniczkami, koraliki ze zwierzątkami oraz zestaw drewnianych owoców i warzyw. Z okazji Dnia Kobiet przedszkolaki przygotowały ciasto marchewkowe, którym częstowały Panie pracujące w szkole.
Składamy również serdeczne podziękowania dla Rodziców za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej wyjątkowej uroczystości.
1
Od 1 marca rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok 2021/2022 !!!
01.03.2021Rusza nabór dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Stanin. Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 1 marca 2021 roku i będzie prowadzona elektronicznie.
Aby zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu należy wejść na stronę:
https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminastanin/News
Informujemy, że rekrutacja dotyczy tylko dzieci trzyletnich i starszych, które jeszcze nie chodziły do przedszkola.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku instruktażowego w jaki sposób założyć konto do elektronicznej rekrutacji.
https://www.youtube.com/watch?v=AtmYhRLu4Ro&feature=youtu.be
Kronika przedszkolaka- Luty
03.03.2021W pierwszym tygodniu lutego w oddziale przedszkolnym został zrealizowany blok tematyczny ,,Bajki, baśnie, bajeczki”, dzięki któremu dzieci poznały świat księżniczek, rycerzy, krasnoludków i smoków; utrwaliły znane baśnie i bajki oraz legendy. Przedszkolaki wzbogaciły wiedzę na temat teatru, utrwaliły zasady zachowania obowiązujące podczas wizyty w teatrze i oglądania przedstawienia teatralnego. Zrealizowane tematy miały na celu rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz pobudzenie myślenia logicznego i przyczynowo- skutkowego. W ramach zajęć plastycznych przedszkolaki przygotowały maski karnawałowe i okładki własnej książki. Podczas realizacji bloku tematycznego ,,Muzyka wokół nas” dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych z wykorzystaniem instrumentów, tworzyły przedszkolną orkiestrę, uczyły się zasad właściwego sposobu zachowania na koncercie w filharmonii. Dzieci poznały nuty i klucz wiolinowy, hejnał mariacki oraz postać wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Ciekawym wydarzeniem w drugim tygodniu lutego było wykonanie eksperymentów związanych z projektem ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dotyczących Czterech żywiołów. Przedszkolaki poznawały rolę jaką pełnią żywioły w świecie przyrody, dowiedziały się o pozytywnym i negatywnym ich wpływie na naturę i konsekwencjach dla człowieka. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały doświadczenia, które z pewnością wytworzą właściwy stosunek do tego, co nas otacza. W kolejnym tygodniu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego, gwiazdozbioru i planet, obserwowały eksperyment ,,Kosmiczne jajo” i malowały farbami ufoludki. W ostatnim tygodniu lutego dzieci poznały niezwykły świat zwierząt z dżungli i sawanny, wzbogaciły wiadomości na temat sposobu życia zwierząt egzotycznych oraz ogrodu zoologicznego.
8 lutego przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Pizzy przygotowując wspólnie z opiekunami ten pyszny przysmak. Dnia 15 lutego dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z okazji Walentynek. W piątek 26 lutego podczas realizacji tematów o życiu zwierząt egzotycznych przedszkolaki przyrządziły babeczki bananowe.
3
Przedszkolaki przyrządzają bananowe babeczki
26.02.2021Realizując blok tematyczny dotyczący zwierząt egzotycznych żyjących w dżungli i na sawannie przedszkolaki podczas wysłuchanego opowiadania poznały małpkę imieniem Munka oraz jej ulubiony przysmak- banany. Podczas zajęć badawczych dzieci określały kształt, kolor, wielkość, strukturę powierzchni oraz walory smakowe bananów. Przedszkolaki poznały również właściwości odżywcze bananów i ich zastosowanie w przemyśle spożywczym. Dzieci z pomocą opiekunów przygotowały pyszne babeczki bananowe.
2
Akcja charytatywna
22.02.2021Zapraszamy wszystkich uczniów kochających zwierzęta do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz schroniska „ Zwierzaki do wzięcia” organizowanej na terenie naszej szkoły.
Obroże, smycze, koce i mokrą karmę prosimy wkładać do przygotowanych pudeł ustawionych przy wszystkich wejściach do szkoły.
Koordynator szkolnej akcji: Danuta Kachniarz
Nabór do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2020/2021 DRODZY RODZICE!
18.02.2021Rusza nabór dzieci do szkół podstawowych oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, których organem prowadzącym jest Gmina Stanin. Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 1 marca 2021 roku i będzie prowadzona elektronicznie. Link do strony, na której będzie można dokonać zgłoszenia, zamieścimy, jak tylko strona zostanie uruchomiona.
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH 2021/2022.
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego.
Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego w terminach określonych w harmonogramie (Zarządzenie Nr 3/2021 Wójta Gminy Stanin z dnia 28 stycznia 2021 roku):
Dokumenty dla osób zainteresowanych rekrutacją do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych:
Zarządzenie Wójta Nr 3.2021 – ws ustalenia harmonogramu
ZASADY REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH 2021/2022
KRYTERIA REKRUTACJI DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI 2021/2022
REKRUTACJA DO KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2021/2022.
Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód przyjmuje się kandydatów na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałych w tym obwodzie. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej, mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone w Uchwale Nr XXXVIII/180/2017 Rady Gminy Stanin
Tłusty czwartek
12.02.2021Dziś tłusty czwartek, więc nie mogliśmy obejść się bez pysznych pączków.
Z tej okazji Wójt Gminy Stanin Krzysztof Kazana oraz jego Zastępca Sławomir Rzymowski zadbali o słodki poczęstunek dla uczniów gminnych podstawówek.
Bardzo dziękujemy za pyszny podarunek.
Międzynarodowy Dzień Pizzy w oddziale przedszkolnym
09.02.20219 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy z tej okazji dzieci z pomocą opiekunów przygotowały ten pyszny przysmak w przedszkolu. Obchody tego święta przedszkolaki rozpoczęły od obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej historii powstania pizzy i sposobów jej przygotowania. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się procesowi wyrabiania ciasta na pizzę a później samodzielnie z ogromnym zaangażowaniem smarowały spody sosem pomidorowym i dodawały swoje ulubione składniki. Przedszkolaki przygotowały 4 różne pizze wykorzystując następujące dodatki: ser, szynkę, pierś z kurczaka, pieczarki, paprykę, kukurydzę oraz ananasa. Wszystkim dzieciom bardzo smakowała ,,domowa pizza" a jej wspaniały zapach unosił się w całej szkole.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022
08.02.2021Terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez kuratora oświaty.Najważniejsze informacje
- Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
- Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
- Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
- Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
- W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
- W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
- Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
- Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
- W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
- Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
- Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Podstawa prawnaRozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000139401.pdf
Źródło: https://www.kuratorium.lublin.pl/
Szczegółowe informacje na temat terminów postępowania rekrutacyjnego są dostępne na stronach internetowych:
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022
https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11026
Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście”
01.02.2021„Zawsze jest jakieś wyjście”
W odpowiedzi na zagrożenia wynikające z pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności do uzyskania specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczniów, wychowanków, rodziców i nauczycieli szkół i placówek oświatowych powstała poradnia on-line z zakresu ochrony zdrowia psychicznego.
Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” łączy użytkowników poszukujących pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej ze specjalistami oraz instytucjami publicznymi, które taką pomoc zapewniają. Umożliwia współpracę wielosektorową na rzecz pomocy dziecku i rodzinie przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi informatycznych. Portal poradni on-line wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające politykę prywatności.
Ważną funkcją poradni on-line jest zakładanie profili instytucji publicznych świadczących pomoc, które przez rejestrację danej placówki i jej specjalistów w kalendarzu, będą mogły prowadzić indywidualne i grupowe formy wsparcia dostosowane do potrzeb odbiorców. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.
W okresie pandemii duża grupa dzieci, rodziców i nauczycieli wymaga natychmiastowej pomocy i wsparcia. Stworzenie w poradni on-line profili poradni psychologiczno-pedagogicznych wraz ze specjalistami daje szansę na szybkie dotarcie do podopiecznych ze swojego regionu. Przy działaniach wielosektorowych, można zaprosić do współpracy i założenia w poradni on-line profilu instytucji publicznej właściwej dla danej sprawy.
Poradnia on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” zawiera:
- Profile instytucji/specjalistów udzielających wsparcia i pomocy on-line co zapewni współpracę międzysektorową;
- System rezerwacji indywidualnych konsultacji/psychoterapii oraz grupowych form wsparcia, warsztatów;
- Moduł komunikacji poprzez on-line wideo/czat jednoosobowy i wideo/czat wieloosobowy ze specjalistami;
- Wyszukiwarkę placówek poprzez interaktywną mapę przedstawiającą w podziale na województwa bazę placówek udzielających wsparcia i pomocy w sytuacjach kryzysu psychicznego;
- Bazę wiedzy: artykuły, prezentacje, informacje, scenariusze zajęć etc.;
- Moduły przesyłania załączników i udostępniania treści.
Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line „Zawsze jest jakieś wyjście” należy wejść na stronę https://zawszejestjakieswyjscie.pl
Prezentacja poradni on-line „Zawsze jest jakieś wyjście”
instrukcja funkcjonalności poradni on-line „Zawsze jest jakieś wyjście”
BEZPŁATNA CAŁODOBOWA INFOLINIA 800 080 222
Kronika przedszkolaka- Styczeń
03.02.2021Po powrocie z ferii zimowych przedszkolaki wystąpiły w nagraniu dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich święta. Ze względów bezpieczeństwa i wprowadzonych ograniczeń w tym roku wyjątkowo nie mogliśmy gościć naszych bliskich w przedszkolu. Dzieci przekazały swoim Babciom i Dziadkom przygotowane laurki.
Kontynuując I moduł projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury" zrealizowaliśmy kolejny temat ,,Spotkanie ze Śnieżką" podczas, którego dzieci słuchały bajki, układały historyjkę obrazkową i wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne ,,Krasnoludek" oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej ,,My jesteśmy krasnoludki".
Realizując blok tematyczny ,,Zwierzęta zimą" przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o gatunkach ptaków i zwierząt leśnych, które należy dokarmiać zimą. W ramach zajęć dzieci przygotowały ,,przysmaki" dla ptaków. Dokarmianie ptaków jest doskonałą okazją do kształtowaniu u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. W ostatnim tygodniu stycznia w ramach tematyki zimowej dzieci wzbogaciły swoje wiadomości na temat Arktyki, poznały żyjące tam zwierzęta i styl życia jej mieszkańców.
W styczniu swoje urodziny świętowali: Emilek, Julka, Marcelinka i Pawełek.
4
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
29.01.2021Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W ramach akcji zbiórki elektroodpadów organizowanej przez Green Office Ecologic Sp.z o.o (GOE) we współpracy ze Szkołą Podstawową w Zastawiu zachęcamy do oddania zużytego sprzętu elektrycznego/elektronicznego.Zbieramy: komputery, monitory, drukarki, tusze atramentowe, telefony, głośniki, sprzęt RTV i AGD, baterie i akumulatory, czujniki, termostaty, zabawki elektryczne, gry, sprzęt audiowizualny i itp.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który zostanie wymieniony na nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych przeznaczonych dla szkoły.
Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Zużyty sprzęt proszę zostawiać w kontenerze przy wjeździe na plac Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu. W razie wątpliwości wszelkich informacji o zbiórce udziela szkolny koordynator akcji Justyna Szczęśniak.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: 01. 02. 2021r. – 19. 02. 2021r.
Miejsce Zbiórki: Kontener na placu Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu.
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 502-171-293 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „ Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki’
29.01.2021Klasa III wraz z wychowawczynią Justyną Szczęśniak przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III. Projekt ten składa się z trzech modułów:
I moduł - Mała chmurka w krainie drzew
II moduł – Mała chmurka w krainie śniegu
III moduł – Mała chmurka w krainie słońca.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach dodatkowych więc w styczniu zakończyły przygodę z I modułem projektu. Klasa III realizację zadań rozpoczęła od obejrzenia filmu „Chmurka Tosia w krainie drzew, wykonania chmurki Tosi z płatków kosmetycznych, która zamieszkała w klasie oraz podpisania i pokolorowania pierwszych stron lekturników. Następnie uczniowie „wyturlali magiczne drzewa” oraz dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o tym co nam dają drzewa. Kolejnym krokiem było wysłuchanie e-booka książki „Jesień liścia Jasia”. Dzieciom bardzo podobały się losy głównego bohatera Jasia, dlatego też zainspirowane książką chętnie rozmawiały na temat życia i jego przemijania. Następnie uczniowie wykonali zadania w lekturnikach dotyczące książki: wypełnili metryczkę, wyłonili postaci, narysowali głównego bohatera. W czasie realizacji I modułu w klasie III wyrosło wspólnie wykonane drzewo czytelnicze na którym dzieci do końca roku szkolnego 2020/21 będą zawieszały kolorowe listki z imieniem i tytułem przeczytanej książki. Na razie plany dzieci pokrzyżowała pandemia, ale wszyscy mamy nadzieję, że do czerwca na drzewie zabraknie miejsca na listki. Jako następne zadanie dzieci wykonały wydzierankę podczas której wypełniały starymi gazetami sylwety drzew z „Magicznego Zakątka”. Ostatnim zadaniem było wykonanie Jesiennego lasu w słoiku ze skarbów przyniesionych przez dzieci podczas wycieczki do lasu.
Był to czas aktywnej nauki przez bardzo fajną zabawę. Czekamy z niecierpliwością na II moduł i kolejne ciekawe zadania.
4
Mistrzowie z Zastawia
26.01.2021Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Nie bez przyczyny szachy uznaje się za grę godną cesarzy. Nauka gry w szachy szczególnie w młodszym wieku szkolnym, dostarczając dzieciom rozrywki i zabawy jest doskonałą formą stymulowania ich rozwoju emocjonalnego i intelektualnego w wielu płaszczyznach.
Niewątpliwie pozwala odkryć, określić i rozwijać twórczy potencjał, który drzemie w każdym młodym człowieku.
Podziękowanie za udział w akcji „Razem na Święta”
22.01.2021Wraz z ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.
Babciom i Dziadkom z serca życzenia składamy…
21.01.2021Dzień Babci i Dziadka to rodzinne święto obchodzone 21 i 22 stycznia. W te dni wnuki składają życzenia swoim dziadkom a w szkołach i przedszkolach organizowane są uroczystości z okazji ich święta. W tym roku niestety trochę inaczej bo bez „najważniejszych gości”, ale równie gorąco chcielibyśmy podziękować babciom i dziadkom za miłość, ciepło i czas jaki poświęcają swoim wnukom. Aby wyrazić swoją wdzięczność uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz wykonali laurki.
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta życzymy dużo zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności.
5
Organizacja zajęć dla klas I – III od 18 stycznia 2021r.
15.01.202118 stycznia 2021r. rozpoczynają się zajęcia szkolne w trybie stacjonarnym (w systemie klasowo – lekcyjnym) dla klas I – III.
Uczniowie klas IV-VIII nadal będą się uczyć zdalnie.
W związku z panującą sytuacją pandemiczną zajęcia będą odbywały się według zasad jakie były stosowane we wrześniu 2020 r.
Klasy I – III odbywają zajęcia lekcyjne według dotychczas obowiązującego planu zajęć.
Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
Uczniowie przyprowadzani są do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły (szatnia, korytarz) oraz w przestrzeni publicznej ( droga do szkoły ) – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
Kontakty rodziców z nauczycielami i pracownikami szkoły powinny odbywać się głównie poprzez dziennik elektroniczny, telefon lub inne formy kontaktu zdalnego.
W szczególnych przypadkach osoby, które chcą osobiście skontaktować się z pracownikami szkoły powinny wcześniej uprzedzić o swojej wizycie w placówce, a w czasie pobytu w szkole bezwzględnie stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk.
W szkole mogą przebywać tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach
Opłaty za obiady
14.01.2021Stawka żywieniowa dla uczniów klas I- III za miesiąc styczeń 2021 r. wynosi 25 zł.
Opłata żywieniowa w oddziałach przedszkolnych za miesiąc styczeń 2021 r. wynosi 25zł.
Opłata stała w przedszkolu za miesiąc styczeń 2021 r. (dotyczy dzieci, które pozostają w przedszkolu ponad 5 godzin) wynosi 20 zł. Łączna kwota do zapłaty wynosi 45zł.
Za styczeń płacimy do wtorku 19. 01. 2021 r.
Od 1.01.2021 r. opłaty za obiady dokonywane są tylko w formie przelewu.
Wpłaty na konto należy uregulować wyłącznie do 5 dnia miesiąca.
Niezgłoszone dzień wcześniej nieobecności nie będą odliczane. Proszę o tym pamiętać!
Czas nauki od 2 września 2024 r.
Lekcja 1. 8:00 - 8:45
Lekcja 2. 8:50 - 9:35
Lekcja 3. 9:40 - 10:25
Lekcja 4. 10:40 - 11:25
Lekcja 5. 11:40 - 12:25
Lekcja 6. 12:40 - 13:25
Lekcja 7. 13:30 - 14:15
Lekcja 8. 14:20 - 15:05
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 430273Galeria zdjęć
brak danychArchiwum Aktualności