Strona główna

          • Dzień chłopaka i zajęcia kulinarne w oddziałach przedszkolnych

            30.09.2022

            W dniu 30 września 2022 r. odbyły się w przedszkolu pierwsze zajęcia kulinarne w ramach innowacji pedagogicznej ,,Witaminy jemy, więc zdrowo żyjemy, dużo się ruszamy i sprawność fizyczną mamy”, której celem jest kształtowanie zdrowych kulinarnych nawyków i zainteresowań u dzieci oraz zachęcanie do samodzielności w zakresie estetycznego przygotowywania posiłków i ich spożywania oraz pobudzenie aktywności fizycznej dzieci poprzez zorganizowane zabawy i ćwiczenia ruchowe. Dzieci przeliczały potrzebne produkty, wsypywały do miski, mieszały i miksowały mikserem. Przedszkolaki z pomocą opiekunów przygotowały babeczki bananowe i marchewkowe, które stanowiły element poczęstunku podczas obchodzonego dzisiaj Dnia Chłopaka. Z okazji święta chłopców do wspólnej zabawy w przedszkolu zostały zakupione nowe zabawki a dzieci uczestniczyły we wspólnych grach i zabawach tanecznych oraz poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej przedszkolnej uroczytości oraz ufundowanie zabawek. 

          • Spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami policji

            29.09.2022

            W dniu 29 września br. nasze oddziały przedszkolne odwiedzili goście z Komendy Powiatowej Policji z Łukowa. Pan policjant i pani policjantka opowiedzieli dzieciom o trudach swojej pracy oraz wspólnie z przedszkolakami przypomnieli i podsumowali wszystkie wiadomości, które zostały zdobyte podczas zajęć edukacyjnych. Dzieci utrwaliły zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz zasady poruszania się w ruchu ulicznym i konieczności zapinania pasów a także przewożenia dzieci w fotelikach. Podczas spotkania przedszkolaki utrwaliły również zasady postępowania w sytuacji wezwania służb ratunkowych, gdy nie ma w pobliżu nikogo dorosłego. Dzieci przypomniały sobie, co należy zrobić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy lub obce zwierzęta. Przedszkolaki miały możliwość z bliska zobaczyć umundurowanie policjanta oraz jego wyposażenie. Bez wątpienia była to wspaniała lekcja dotycząca bezpieczeństwa.

          • Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

            22.09.2022

            W dniu 22 września br. dzieci z oddziału przedszkolnego 3,4- latków oraz 5,6- latków uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa. Przedszkolaki obejrzały wóz strażacki, poznały jego wyposażenie oraz zapoznały się z odpowiedzialną pracą, którą wykonuje strażak. Chętne dzieci mogły założyć kask oraz puszczać wodę z węża strażackiego. Celem spotkania było ukazanie dzieciom przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunki dla pracy strażaka. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe oraz sytuacje, w których wzywamy straż pożarną.

          • Spotkanie z przedstawicielem straży pożarnej w kl.VIII

            22.09.2022

            Dnia 22 września 2022 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w prelekcji dotyczącej specyfiki wykonywania zawodu strażaka. Spotkanie przeprowadził strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie Pan asp. Bartosz Kulik.

            Spotkanie miało na celu zwrócenie szczególnej uwagi na specyfikę wykonywania zawodu strażaka, a także wyróżnienie odpowiednich predyspozycji i kwalifikacji potrzebnych do pracy na takim stanowisku. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedzieli się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi.

          • Próbna ewakuacja

            22.09.2022

            Dnia 22 września 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 

            Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację Dyrektor, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. 

            W akcji brali udział: dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz  pracownicy administracji i obsługi. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje. Próbna ewakuacja została przeprowadzona przy udziale asp. Bartosza Kulika strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Akcja ewakuacyjna trwała 1 minutę 56 sekund. 

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

            21.09.2022

            20 września to bez wątpienia ważna data dla każdego przedszkolaka. To właśnie w tym dniu w całej Polsce swoje święto mają wszystkie dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka w 2007 r. Również dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych celebrowały swoje święto uczestnicząc w licznych zabawach i konkurencjach przygotowanych przez opiekunów oraz słodkim poczęstunku. Dzień Przedszkolaka był doskonałą okazją do świętowania swojej przynależności do grupy społecznej, jaką jest przedszkole oraz formą dostarczenia radości z zabawy i aktywizacji dziecięcej ekspresji ruchowej.

            Wszystkim przedszkolakom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. 

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

            18.09.2022

            W czwartek 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto obchodzone na całym świecie. Ma na celu przede wszystkim pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzień Kropki zaczęliśmy od obejrzenia historii małej dziewczynki o imieniu Vashti. Dzięki kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie uczniowie stworzyli prawdziwe kropkowe dzieła sztuki, które zostały umieszczone na Drzewie Talentów. Nie zabrakło także zabaw, a motywem przewodnim była oczywiście kropka. Tego dnia kropki i groszki były miłym akcentem naszych ubrań. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, a Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

          • Informacja

            13.09.2022

            Szanowni Rodzice!

            Informujemy, że 19 września 2022 r. (poniedziałek) w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami klas.

            Zebrania rodziców z wychowawcami klas odbędą się w następującym porządku:

            Godzina 17.10- zebranie przedstawicieli Rady Rodziców z dyrektorem.

          • NARODOWE CZYTANIE 2022

            14.09.2022

            W środę 7 września w naszej szkole odbyło się uroczyste czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, nawiązujące do 11 akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Głównym celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Uczniowie z klas IV – VIII wraz z nauczycielami i panią dyrektor również włączyli się w jej realizację i wspólnie czytali „Ballady i romanse” dzieła naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Agnieszka Sawczuk, a następnie pani bibliotekarka odczytała list, w którym Prezydent Andrzej Duda skierował przesłanie zachęcając do współtworzenia akcji. Jako pierwszy został odczytany utwór „Romantyczność” w wykonaniu p. Wojciecha Górala a następnie przedstawiciele poszczególnych klas odczytali takie utwory jak „Powrót taty”, „Pani Twardowska”, „Świtezianka” i „Świteź”. Młodzi czytelnicy mimo niełatwego języka ballad bardzo chętnie czytali kolejne utwory. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w narodowej akcji przygotowanej u nas w szkole pod kierunkiem p. Iwony Kisiel, p. Agaty Doleckiej i p. Wiesławy Orzełowskiej.

          • Informacja

            05.09.2022

                    Informujemy, że na terenie boiska i altanki został zainstalowany całodobowy monitoring w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa i ochrony mienia. Teren Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu jest pod nadzorem kamer.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

            28.06.2022

            24 czerwca 2022 r. nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. W tym dniu dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie spotkali się, aby uroczyście zakończyć rok szkolny i nagrodzić tych, którzy po kilku miesiącach ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie. Podczas podsumowania roku szkolnego uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa i nagrody książkowe. Przyznano także nagrody dla osób ze 100% frekwencją a także dla osób godnie reprezentujących naszą szkołę w zawodach sportowych oraz konkursach gminnych, wojewódzkich oraz na szczeblu ogólnopolskim.

            Pierwsi rok szkolny zakończyli uczniowie klas I-VIII. W tym dniu klasa VIII kończąc naukę w naszej szkole  słowem i piosenką oficjalnie pożegnała Panią Dyrektor, wychowawców, nauczycieli, pracowników oraz koleżanki i kolegów. W drugiej częci uroczystości dzieci z oddziałów przedszkolnych po odebraniu pamiątkowych dyplomów, słodkich upominków, książeczek oraz kolorowanek pożegnały swoich rówieśników oraz panie na czas wakacji.

            Dzień przed uroczystym zakończeniem roku klasa VIII bawiła się na wieczorku zorganizowanym przez wychowawcę oraz rodziców. Uroczystość ropoczeła się tradycyjnym tańcem - polonezem. W dalszej części uroczystości uczniowie słowem oraz upominikem podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wszystkie lata spędzone w naszej szkole. Po oficjalnej części uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na parkiet oraz na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie oraz wsparcie finansowe szkoły w roku szkolnym 2021/2022. 

            Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny 2022/2023.

             

          • Zakończenie roku przedszkolnego

            27.06.2022

            W piątek 24 czerwca 2022 r. o godzinie 12.00 przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym zakończeniu roku przedszkolnego. Wszyscy odświętnie ubrani zaprezentowali krótką część artystyczną, podczas, której tańcem i śpiewem zakończyli rok szkolny 2021/2022. Dzieci z ogromnym wzruszeniem i radością odebrały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki przygotowane przez wychowawców. Rada Rodziców za wsparcie finansowe szkoły ufundowała dla wszystkich przedszkolaków książeczki oraz kolorowanki.

            Dziękujemy przedszkolakom za wspólną naukę, gry i zabawy oraz radośnie spędzony czas. Kierujemy serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie na rzecz oddziałów przedszkolnych i szkoły. Wszystkim przedszkolakom życzymy bezpiecznych, słonecznych oraz pełnych wrażeń wakacji.

          • Z życia przedszkolnego 6- latka CZERWIEC

            30.06.2022

            W dniu 1 czerwca dla dzieci z oddziałów przedszkolnych został zorganizowany Dzień Dziecka. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz zawodach sportowych na boisku szkolnym zorganizowanych przez opiekunów. Mając na uwadze, że w tym dniu dzieci powinny być szczególnie radosne i szczęśliwe panie w poszczególnych grupach przeprowadziły również zabawy ruchowe przy muzyce w salach przedszkolnych. Na dzieci czekał także poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz słodkie upominki przygotowane przez opiekunów oddziałów przedszkolnych.

            Podczas zajęć dydaktycznych w pierwszym tygodniu czerwca 6-latki poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą praw i obowiązków dzieci na całym świecie. Przedszkolaki zastanawiały się również co różni, a co łączy dzieci na całym świecie, dlaczego jedne dzieci są wesołe, a inne smutne. Dzieci rozmawiały o dostępnych sposobach pomocy dzieciom z biednych rejonów świata. Samodzielnie wyszukiwały informacje na temat różnic i podobieństw rówieśników w różnych krajach. Rozmawiały o marzeniach, zastanawiając się nad tym co to są marzenia, czy są potrzebne i czy wszystkie się spełniają. Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych zajęciach i zabawach oraz zapoznały się z zabawami dzieci z różnych stron świata.

            3 czerwca 6- latki wspólnie z rówieśnikami wystąpiły na uroczystej akademii z okazji Święta Mamy i Taty. Podczas uroczystości przedszkolaki odegrały humorystyczne przedstawienie pt. „Historia mamy i taty”. Następnie dziewczynki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne do utworu Alicji Szemplińskiej ,,Każda z nas”. Występy przedszkolaków wywołał falę wzruszeń i pozytywnych emocji a wysiłek jaki wszyscy włożyli w przygotowanie tej uroczystości został nagrodzony gromkimi brawami. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek dla rodziców.

            W dniu 6 czerwca br. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Siedlec, podczas, której oglądały przedstawienie pt. ,,Doktor Nieboli” wystawione na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Niezwykłą frajdą podczas wyjazdu były labirynty, zjeżdżalnie i baseny z piłeczkami w sali zabaw „Madar”.  W programie wycieczki nie zabrakło również obiadu. Wyjazd do teatru wywołał wiele pozytywnych przeżyć w dzieciach, o czym świadczyły rozmowy oraz uśmiechy wszystkich uczestników.

            Podczas realizacji bloku tematycznego „Wrażenia i uczucia” 6-latki próbowały identyfikować i nazywać uczucia i emocje towarzyszące im podczas różnych aktywności oraz odczytywać emocje swoich kolegów i koleżanek. Dzieci ćwiczyły odporność emocjonalną, sposoby reagowania podczas wygranej i przegranej. Tworzyły własną grę planszową i rozgrywały ją w parach. Słuchając opowiadań i wierszy dzieci rozmawiały o własnych uczuciach i reagowaniu na nie. Utrwalały informacje dotyczące akceptacji wszystkich uczuć oraz radzenia sobie z tymi, które są dla dzieci trudne. Na podstawie opowiadania dzieci utrwaliły treść i znaczenie przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Dzieci próbowały wyrażać swoje nastroje za pomocą środków muzycznych i plastycznych. Uczestniczyły w wielu zabawach teatralnych, pantomimicznych i dramowych.

            W kolejnym tygodniu czerwca dzieci zdobywały wiadomości o zwierzętach – poznawały ich nazwy, wygląd, zwyczaje, a także miejsca ich występowania. Dzieci tworzyły zbiory zwierząt zgodnie z podanymi kategoriami, porównywały liczbę zwierząt w zbiorach. Poznały znak odejmowania, ćwiczyły zapisywanie działań z wykorzystaniem tego znaku. Samodzielnie poszukiwały informacji o zwierzętach w różnych źródłach (książki, ilustracje, albumy). Wypowiadały się o zwyczajach zwierząt na podstawie własnych spostrzeżeń. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po lesie, a także zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z nieznajomymi zwierzętami. Wspólnie stworzyły kodeks właściwego zachowania się wobec nieznanych zwierząt.

            13 czerwca br. przedszkolaki uczestniczyły w Szkolnym Dniu Dziecka. Podczas tego wyjątkowego dnia na dzieci czekało dużo atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z animatorkami, wspólne tańce, wata cukrowa, ciepłe kiełbaski i popcorn.

            W dniu 15 czerwca, przedszkolaki włączyły się w obchody szkolnego „Dnia zdrowia”. Z tej okazji, dzieci, wykonały tematyczne plakaty na szkolną gazetkę i uczestniczyły w pogadance o zdrowym trybie życia. W ramach innowacji pedagogicznej, przeprowadzone zostały zajęcia kulinarne, nawiązujące do prawidłowego stylu odżywiania się. Dzieci samodzielnie wykonały owocowe koktajle, na które składały się bogate w witaminy truskawki i banany. Wszyscy z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy zakończyli dzień pełen wrażeń.

            W czasie realizacji bloku tematycznego „Lato” 6-latki uczestniczyły w wycieczce do pobliskiego lasu, obserwując barwy w przyrodzie, podawały nazwy kwiatów i innych roślin, następnie rozmawiały na temat zaobserwowanych zmian w przyrodzie związanych z nową porą roku. Dzieci rozmawiały o zjawiskach atmosferycznych charakterystycznych dla poszczególnych pór roku. Ponadto dzieci zapoznały się z różnymi zjawiskami pogodowymi i ich symbolami a następnie tworzyły mapy pogody. Przedszkolaki omawiały zjawiska pogodowe, formułowały hipotezy i sprawdzały je. Tworzyły własną prognozę pogody, przedstawiały ją na forum grupy. Utrwalały zasady bezpiecznego zachowania się podczas burzy. Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki eksperymentowały z kolorami, tworząc nowe kolory z kolorów podstawowych.

            W ostatnim tygodniu czerwca dzieci utrwalały zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Poznały znaki informacyjne i ostrzegawcze, które występują na szlakach turystycznych. Poznały najważniejsze pasma górskie w Polsce oraz nazwy miejscowości położonych w górach. Dzieci rozmawiały na temat planowania podróży – zastanawiały się, o czym należy pamiętać, gdy wyrusza się w podróż, tworzyły listę rzeczy, które są niezbędne, np. na wycieczce w górach, na wakacjach nad morzem, na wycieczce w lesie, nad wodą, na łące. Wspólnie omówiły środki transportu, którymi można udać się w podróż. Dzieci rozmawiały o czekającym je rozstaniu z przedszkolem. Określały, co najbardziej lubiły robić w przedszkolu, które zajęcia były najbardziej interesujące, czego się nauczyły. Rozmawiały również o sposobach, w jakich można podtrzymywać kontakty z kolegami i koleżankami z grupy.

            24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego, podczas, której dzieci zaprezentowały przygotowaną wcześniej piosenkę, pt. „Dziś jak ptaki wyfruniemy...” . Nie zabrakło również układu choreograficznego do utworu Alicji Szemplińskiej „Każda z nas”. Po występach, nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia oddziału przedszkolnego. Absolwenci otrzymali także podziękowania w postaci książek ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodkie upominki.

          • Kronika przedszkolaka- Czerwiec

            30.06.2022

            Czerwiec tradycyjnie przedszkolaki rozpoczęły od obchodów swojego święta, czyli Dnia Dziecka. W dniu 1 czerwca dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych i zabawach ruchowych opracowanych przez opiekunów oraz poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Na początku czerwca przedszkolaki wystąpiły także na uroczystej akademii z okazji święta rodziców, podczas, której wspólnie z dziećmi z grupy 6-latków wystawiły inscenizację pt. ,,Historia mamy i taty”. Następnie 6 czerwca przedszkolaki wspólnie z 6-latkami uczestniczyły w wycieczce do Siedlec. Podczas wyjazdu dzieci oglądały przedstawienie w Centrum Kultury i Sztuki pt. ,,Doktor Nieboli” oraz uczestniczyły w integracji w sali zabaw. Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż autokarem, a także pierwszy kontakt ze sztuką teatralną. Czerwiec była dla dzieci miesiącem pełnym atrakcji, ponieważ jeszcze 13 czerwca przedszkolaki wzięły udział w szkolnych obchodach Dnia Dziecka, podczas, których uczestniczyły w zabawach z animatorkami oraz korzystały z licznych atrakcji zapewnionych przez organizatorów i sponsorów. Do dyspozycji dzieci był zamek dmuchany ze zjeżdżalnią, nieograniczony dostęp do waty cukrowej i kiełbasek z grilla oraz słodkości ufundowanych przez rodziców. W dniu 15 czerwca przedszkolaki przyłączyły się do szkolnych obchodów Dnia Zdrowia, uczestniczyły w pogadance na temat zdrowego odżywiania i wspólnie przygotowały plakat promujący ten dzień. W ramach zajęć kulinarnych dzieci z pomocą opiekunów przyrządziły w tym dniu koktajl z owoców sezonowych- truskawek. 24 czerwca przedszkolaki uroczyście zakończyły rok przedszkolny. Podczas akademii dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- recytatorskie dla rodziców i zebranych gości, a następnie odebrały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki przygotowane przez opiekunów.

            Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała licznym zabawom na placu zabaw i piaskownicy oraz spacerom po pobliskiej okolicy. Dzieci odwiedziły również miejscowy sklep, gdzie zakupiły lody i lizaki. Swoje urodziny z koleżankami i kolegami z przedszkola obchodzili Marcel i Łucja.

    • Partnerzy

      • MEN
      • Kuratorium w Lublinie
      • Gmina Stanin
      • fb
      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
    • https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminastanin
    • Vulcan
    • Biuletyn informacji publicznej
      • Czas nauki od 2 września 2025 r.

      • Lekcja 1. 8:00 - 8:45
        Lekcja 2. 8:50 - 9:35
        Lekcja 3. 9:40 - 10:25
        Lekcja 4. 10:40 - 11:25
        Lekcja 5. 11:40 - 12:25
        Lekcja 6. 12:40 - 13:25
        Lekcja 7. 13:30 - 14:15
        Lekcja 8. 14:20 - 15:05
         

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
      • Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym AKADEMIA BEZPIECZGO PUCHATKA

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 596908
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
      • Świetlica szkolna

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

      Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

      Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.