W pierwszym tygodniu marca 6-latki wzbogaciły swoją wiedzę o tym, jak wyglądał świat w dawnych czasach. Dzieci na podstawie wiedzy nabytej wcześniej lub pozyskanej z książek i albumów prezentowały informacje o niektórych dinozaurach. W małych grupkach tworzyły plakaty dotyczące dinozaurów – ich wyglądu, sposobu życia, wielkości czy preferowanej diety. Ponadto utrwalały wiedzę o procesie powstawania bursztynu, węgla i soli a podczas zabaw badawczych utrwaliły wiedzę o przyczynach wybuchów wulkanów. Powyższa tematyka pomogła również uzmysłowić dzieciom do czego potrzebne jest pismo oraz stworzyć własny alfabet złożony z symboli za pomocą własnoręczne przygotowanych farb. Dodatkowo dzieci brały udział w zabawach w kodowanie symboli i ich odczytywania.
Ciekawym wydarzeniem podczas pierwszego tygodnia była realizacja IV modułu „Misiowe recepty na pozytywne myślenie” z projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Zajęcia i zabawy w ramach misiowych zadań miały na celu ukazanie pozytywnych wartości życia w rodzinie i grupie przedszkolnej za pośrednictwem literatury.
W drugim tygodniu marca podczas realizacji zajęć edukacyjnych dzieci rozmawiały o wynalazkach, również tych, które dla współczesnych dzieci są zwyczajnymi urządzeniami gospodarstwa domowego. Podczas rozmów, oglądania ilustracji w książkach, słuchania opowiadania przedszkolaki wspominały, w jaki sposób te wynalazki powstały (np. radio, telefon, telewizor). Dzieci przeprowadziły eksperyment pokazujący, w jaki sposób przenoszą się fale dźwiękowe. Samodzielnie wysuwały i sprawdzały hipotezy badawcze. Uczyły się współpracy podczas rozwiązywania zadań w parach i gry w „Memory”. Przedszkolaki dowiedziały się, że wiele otaczających nas przedmiotów to użyteczne wynalazki, np. tkanina polarowa, karteczki samoprzylepne, rzepy. Podczas rozmów i zabaw dotyczących komputera dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa w kontaktach przez Internet.
8 marca przedszkolaki świętowały Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy składali serdeczne życzenia dziewczynkom i paniom w oddziale przedszkolnym, natomiast dla kobiet małych i dużych z otoczenia domowego chłopcy przygotowali nagranie z życzeniami. W tym dniu nie obyło się bez poczęstunku przygotowanego przez rodziców oraz drobnych upominków i kwiatów.
Podczas kolejnego tygodnia dzieci rozmawiały o zmianach zachodzących wiosną w przyrodzie. Dzieci w małych grupach dzieliły się wiedzą z kolegami i koleżankami, by następnie zaprezentować informacje na forum. Podczas licznych spacerów 6-latki obserwowały zmieniającą się przyrodę i wiosenną pogodę. Wiele zabaw było organizowanych w parach i małych grupkach, co nie tylko pozwoliło dzieciom dzielić się wiedzą, ale również wsparło ich rozwój społeczny – umiejętność prowadzenia negocjacji, zawierania kompromisów, współpracy. Podczas eksperymentów dzieci miały okazję utrwalić informacje dotyczące objętości cieczy. Wykorzystały tę wiedzę, tworząc poziomicę i sprawdzając dokładność wzniesienia konstrukcji z klocków. Podczas całego miesiąca przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, uczyły się nowych wiosennych piosenek. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą ogród pełen krokusów oraz przestrzenną biedronkę, zgodnie z instrukcją obrazkową.
Podczas zajęć kulinarnych organizowanych w ramach innowacji pedagogicznej „Warzywa i owoce dają super moce” wspólnie z grupą dzieci młodszych, 6- latki przygotowały i upiekły bułeczki czosnkowe oraz wykonały smarowidła w wydaniu wytrawnym.
Kolejnym niezapomnianym wydarzeniem w marcu było powitanie Wiosny. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami oraz Marzanną radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie. Głośnym śpiewaniem a także recytowaniem wierszy wyraziły swoją radość z nadejścia nowej pory roku. 21 marca przedszkolaki włączyły się również w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi tą przypadłością przedszkolaki ubrały kolorowe skarpetki nie do pary.
W dniu 23 marca po zakończonych zajęciach, przedszkolaki wraz z rodzicami i wychowawcą wyruszyły na spotkanie integracyjne do Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie. Podczas tego wyjazdu przedszkolaki korzystały z licznych atrakcji znajdujących się w obiekcie, a rodzice miło spędzili czas na rozmowach.
W ostatnim tygodniu marca 6-latki kontynuowały w przedszkolu rozmowy o wiosennych zmianach w przyrodzie, o rozkwitających pączkach, powracających ptakach. Przedszkolaki prowadziły również rozmowy o tym, jak wiosną należy dbać o zdrowie. Ponadto podczas zajęć dydaktycznych wykonały wiele ćwiczeń i zabaw językowych utrwalając w ten sposób poznane litery. Tworzyły zbiory różnych przedmiotów, przeliczały przedmioty w zbiorach, ćwiczyły dodawanie w zakresie 10. Podczas całego miesiąca dzieci 6-letnie uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, poznały nowe piosenki oraz wykonały liczne prace plastyczne.
30 marca 6-latki wzięły udział w warsztatach wiosennych organizowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Podczas tego spotkania dzieci wysłuchały opowieści o zwyczajach i tradycjach wiosennych oraz z pomocą opiekunów wykonały kwiaty z bibuły metodą ludową.