• Tym co odeszli…

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I takie są listopadowe dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i odchodzimy. 1 listopada – Święto Zmarłych, dzień zadumy i refleksji o tych, którzy odeszli, a jeszcze nie tak dawno byli wśród nas. W tym dniu wspominamy również Nauczycieli, Pracowników i Uczniów naszej szkoły. Nie ma Was już z nami, ale na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci. We wtorek 31 października 2023 roku uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wspólnie z nauczycielem p. Iwoną Kisiel udali się w miejsca upamiętniające bohaterską śmierć. Odwiedzili cmentarz parafialny w Jedlance i w Tuchowiczu oraz mogiłę powstańców styczniowych na przeciwko szkoły, aby zapalić to symboliczne światełko pamięci na grobach ludzi zasłużonych dla naszego kraju. Uczniowie przeszli alejkami cmentarza, wspominając znanych im bliskich zatrzymując się na krótką modlitwę i zapalenie zniczy. Akcja przebiegła w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze. Naszym działaniem włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”.

• Kronika przedszkolaka- Październik 2023

5 października przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas, których przygotowały i degustowały surówkę azjatycką z polskiej kapusty. A już 6 października dzieci przyłączyły się do szkolnych odchodów Światowego Dnia Uśmiechu. Również w październiku przedszkolaki uczestniczyły w kolejnych zajęciach sensorycznych zorganizowanych w ramach innowacji pedagogicznej ,,W sensorycznym świecie”, podczas, których spacerowały po ścieżce stworzonej z naturalnych materiałów oraz manipulowały dłońmi w darach, które oferuje jesień. Kolejnym ważnym wydarzeniem z życia grup przedszkolnych były obchody światowego Dnia Chleba i degustacja różnego rodzaju pieczywa. Natomiast 25 października reprezentacji oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w XXIII Powiatowym Turnieju Recytatorskim dla Przedszkolaków ,,Moje Małe Wierszobranie” zorganizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury. Chętne dzieci wzięły udział w przedszkolnym konkursie plastyczno-technicznym ,,Jesienny ludzik”, podczas, którego z pomocą rodziców przygotowały kompozycję przestrzenną z wykorzystaniem naturalnych darów jesieni.

Słoneczna październikowa pogoda sprzyjała licznym spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Czas spędzony w przedszkolu przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat jesiennych warzyw i owoców oraz możliwości ich wykorzystania i przechowywania a także utrwalenia wiadomości dotyczących przygotowania zwierząt do zimy.

• „Laptop dla ucznia”

W ramach rządowego projektu "Laptop dla ucznia" nasi uczniowie klasy IV odebrali  swoje nowe komputery, które stanowią klucz do edukacyjnych możliwości. Dzięki temu programowi, uczniowie będą teraz mieli szansę nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale także rozwijać swoje umiejętności technologiczno-informatyczne. Uczniowie otrzymali na własność laptopy firmy Lenovo. Zyskując dostęp do nowych laptopów, będą mogli eksplorować świat programowania, projektowania graficznego, a także uczyć się o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Naszym czwartoklasistom życzymy, by laptopy służyły im jak najdłużej przez kolejne etapy edukacji!