„Niepodległa miłość”
W piątek 2 grudnia 2022 roku uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły wraz z opiekunami: Mariolą Gryczką, Radosławem Smykiem oraz Wojciechem Góralem wybrali się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na przedstawienie patriotyczne pod tytułem ,,Niepodległa miłość”. Spektakl został przygotowany przez rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Była to żywa lekcja historii i patriotyzmu.
Andrzejkowy Turniej Szachowy
W dniu 30.11.2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie odbyły się Andrzejkowe Turnieje Szachowe, w ramach których rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Łukowa i Zimowe Mistrzostwa Szkół Średnich Łukowa.
Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie przy współpracy i współfinansowaniu Miasta Łuków oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie.
Sędzią Głównym w Zimowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Zimowych Mistrzostwach Szkół Średnich był Piotr Piwowarczyk - sędzia klasy międzynarodowej FIDE Arbiter, a sędzią asystentem była Agnieszka Samujło-sędzia klasy II.
W Zimowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych wzięło udział 29 uczniów.
Miło nam poinformować, że reprezentanci naszej szkoły w kategorii drużynowej zajęli I miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt ze szkół podstawowych I miejsce zajęła Kamila Gromada a III miejsce Gabriela Szewczak. W kategorii chłopców klas 4 i młodszych I miejsce wywalczył Maciej Szewczak. Otrzymaliśmy również nagrody w kategorii klas 5-8, w której reprezentujący naszą szkołę Adrian Soćko zajął II miejsce a Bartłomiej Kamola III miejsce. Bez wątpienia był to owocny turniej dla naszych uczniów.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Po zakończeniu rozgrywek rozegrana została symultana szachowa z Mistrzem FIDE Piotrem Piwowarczykiem.
PS. Na turnieju mogliśmy spotkać naszych absolwentów, którzy dalej kontynuują przygodę z szachami reprezentując szkoły ponadpodstawowe.
16
Kronika przedszkolaka - Listopad
W listopadzie dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Siedlec, podczas której oglądały przedstawienie teatralne pt. ,,Księżniczka Rosa i Klimek” w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego. W programie wycieczki był również obiad w restauracji oraz zabawy integracyjne w sali zabaw. 10 listopada dzieci włączyły się do akcji ,,Szkoła do hymnu” upamiętniając w ten sposób kolejną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa młodsza uczestniczyła w akademii, jako widzowie natomiast przedszkolaki z grupy starszej recytowały wiersz i śpiewały piosenkę o Ojczyźnie.
18 listopada dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych z Druku 3D przeprowadzonych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną ,,Lupus”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że za pomocą takich drukarek powstają zabawki, jedzenie a nawet domy. Dzięki warsztatom przedszkolaki poznały zasady działania drukarek 3D oraz ciekawostki dotyczące drukowania metodą trójwymiarową. W dniu 25 listopada dzieci świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia, poznały historię powstania tej pluszowej zabawki i razem ze swoimi misiami bawiły się, ćwiczyły i uczyły. Również w tym dniu przedszkolaki wzięły udział w zabawach andrzejkowych zorganizowanych przez opiekunów, podczas, których tańczyły, śpiewały i poznawały stare ludowe obyczaje. Przedszkolaki przyłączyły się także do obchodzonego w szkole Tygodnia Życzliwości. Dzieci poznały pojęcie i oznaki życzliwości, przypomniały zasady zachowania i wspólnie przygotowały plakat.
Bez wątpienia ważnym wydarzeniem w grupie młodszej było Pasowanie na przedszkolaka, które odbyło się 30 listopada. W tej podniosłej uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, pracownicy oraz starsi koledzy. Po prezentacji swoich zdolności wokalno- recytatorskich nastąpiło oficjalne pasowanie oraz wręczenie dyplomów i upominków ufundowanych przez rodziców.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Publiczna Szkoła Podstawowa w Zastawiu otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 3750 zł. w ramach programu wieloletniego - "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - Priorytet 3 - Kierunek Interwencji 3.2".
Otrzymana dotacja została wykorzystana na zakup nowości wydawniczych, uzupełnienie lektur oraz nagród książkowych, które będą miały wpływ na rozwój czytelnictwa.
W ramach realizacji programu zostaną przeprowadzone w szkole i poszczególnych klasach różnorodne działania mające na celu promowanie czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań młodzieży.
Archiwum Aktualności