Spotkanie z pilotem
18.11.2019Dnia 15.11.2019 roku uczniowie klas VII i VIII mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu. W naszej szkole gościliśmy Pana Antoniego Powalskiego pilota Polskich Linii Lotniczych "LOT". Nasz gość z wielką przyjemnością opowiadał o młodzieńczych zainteresowaniach, marzeniach i edukacji między innymi w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Pan Antoni zwrócił uwagę uczniów na strój pilota, symbole lotnicze i opowiedział o swojej pracy. Przypomniał również po krótce historię lotnictwa. Swoje wystąpienie wzbogacił modelem samolotu, którymi latał, pamiątkowymi odznakami, a także osobistymi zwierzeniami. Uczniów najbardziej interesowało bezpieczeństwo lotu. Po rozmowie z panem pilotem na pewno nikt nie będzie się bał latać samolotem i przekonał się, że talent poparty ambicją i ciężką pracą przynosi wymierne efekty. Spotkanie zostanie na długo w naszej pamięci. Zapraszamy do obejrzenia materiałów video z udziałem Pana Antoniego Powalskiego.
Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”
15.11.2019W roku szkolnym 2018/2019 szkoła przystąpiła do projektu ministerialnego „Aktywna tablica”. Jego celem było wyposażenie szkół w tablice interaktywne i sprzęt multimedialny.
W ramach tego programu nasza szkoła została doposażona w nowoczesny sprzęt informatyczny - tablicę interaktywną z rzutnikiem oraz monitor interaktywny, które w dniu 14.11.2019 r. zamontowano w dwóch salach lekcyjnych.
Tablica jest nowoczesnym środkiem dydaktycznym i staje się obecnie znaczącym narzędziem edukacyjnym. Sprzyja kształceniu dzieci w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz motywuje uczniów do większej aktywności w czasie zajęć. Zajęcia z wykorzystaniem tablicy stają się dynamiczniejsze i ciekawsze, a dla uczniów to nauka i zabawa. Uczniowie będą z nich korzystać podczas różnego rodzaju zajęć: od edukacji wczesnoszkolnej, poprzez zajęcia przyrodnicze, języka polskiego, języków obcych i matematyki.
Na sfinansowanie tego zakupu szkoła otrzymała 14 tys. złotych dofinansowania z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica”. Wkład własny organu prowadzącego Gminy Stanin wyniósł 3 500 zł. W sumie wartość projektu wyniosła 17,5 tys. zł.
List od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
14.11.2019Niezmiernie nam miło poinformować, że szkoła otrzymała podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ” Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt realizowany był od września 2018 r. do grudnia 2018 r. Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski. Ponadto otrzymaliśmy flagę Rzeczypospolitej Polski, aby zawsze pamiętać o bohaterach i wybitnych postaciach naszej ojczyzny. Poniżej prezentujemy Państwu treść całego listu.
"Śniadanie daje moc" - w klasie III
14.11.2019W dniu 8 listopada 2019 r. uczniowie klasy III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. W przygotowaniach wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki ich pomocy na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe owocowe szaszłyki oraz ciasto marchewkowe. Nie zabrakło również soków owocowo – warzywnych.
Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
3
Mistrzostwa Szkół Miasta Łuków w Szachach w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej
13.11.2019Dnia 8.11.2019 r. w Łukowie odbyły się zawody sportowe w szachach szybkich. Uczniowie zagrali z dużą pasją i determinacją co przełożyło się na dobre wyniki w rywalizacji z innymi zawodnikami i drużynami.
Publiczną Szkołę Podstawową w Zastawiu w klasyfikacji indywidualnej reprezentowali: Szymon Wietrak, który zajął II miejsce, Adrian Orzechowski, który zajął III miejsce, Bartosz Kopeć, Maciej Kajda, Szymon Chmiel, Mateusz Gryczka, Mateusz Olender, Bartosz Kamola.
Uczniowie: Szymon Wietrak, Adrian Orzechowski oraz Bartosz Kopeć godnie reprezentowali szkołę w klasyfikacji drużynowej i zajęli II miesjce. Udział w turnieju pomógł uczniom rozwinąć umiejętności strategiczne i taktyczne, dlatego gra dała im wiele satysfakcji. Uczniowie zostali nagrodzeni medalami, pucharami oraz dyplomami. Gratulujemy!
4żródło: https://youtu.be/PjuuF6a1ayI
Uwaga!!! zmiany w planie lekcji
08.11.2019W zakładce "Uczniowie" -->"Plan lekcji" udostępniono nowy plan lekcji, który będzie obowiązywał od 11 listopada 2019 roku.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
11 listopada - Święto Niepodległości
13.11.201911 listopada, obchodzimy niezwykle ważne święto - Dzień Niepodległości. Dnia 8.11.2019 r. podczas uroczystej akademii, poznaliśmy krótką historię naszej trudnej drogi do wolności. Dziękujemy p. Marioli Gryczka oraz p. Annie Oskroba Suśniak, a także naszym wspaniałym uczniom za przygotowanie tego spotkania.
8
"Szkoła do hymnu"
13.11.2019Dnia 8.11.2019 r. punktualnie o godz. 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy. Tym samym przyłączyliśmy się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Informacja
05.11.2019W czwartek tj. 7.11.2019 r. w klasach I-VI odbyła się fluoryzacja.
Próchnica zębów jest najczęściej występującym problemem zdrowotnym u dzieci i młodzieży szkolnej. Wyróżniono trzy główne zasady zapobiegania próchnicy zębów i chorobom przyzębia:
- higiena osobista jamy ustnej ma na celu niedopuszczenie do tworzenia na zębach i dziąsłach bakteryjnej płytki nazębnej oraz dokładne i szybkie jej usuwanie przez umiejętne i częste oczyszczanie wszystkich powierzchni zębowych,
- racjonalne odżywianie-ograniczenie spożywania między posiłkami słodyczy, spożywanie produktów zawierających dużo białka i składników mineralnych, m.in. wapnia, fosforu, magnezu, żelaza i fluoru oraz witamin A, D, C,
- profilaktyka fluorkowa. Fluor jest jednym z pierwiastków śladowych, zmniejszających podatność szkliwa zębów mlecznych i stałych na działanie czynników odwapniających i próchnico twórczych. W jamie ustnej fluor działa przeciwbakteryjnie, osłabiając zdolności fermentacyjne bakterii oraz hamując wytwarzanie kwasów przez bakterie.
W nadzorowanym grupowym szczotkowaniu zębów u dzieci w szkole, zastosowano żel - bezpośrednio na szczoteczkę do zębów. Dlatego ważne jest aby rodzice, którzy wyrazili zgodę na fluoryzację - zakupili nową szczoteczkę do zębów i dopilnowali, aby dziecko przyniosło ją w wyznaczonym dniu. Zwracamy się ze szczególną prośbą do rodziców uczniów klas I - VI o dopilnowanie zabrania szczoteczki w danym terminie, gdyż dzieci często podchodzą do zabiegu fluoryzacji lekceważąco. Zastosowanie się do zaleceń świadczy o prawidłowej postawie i dojrzałej odpowiedzialności za swoje zdrowie. Zabiegi te są również ważnym elementem edukacji zdrowotnej, gdyż umożliwiają uczniom nabycie umiejętności prawidłowego czyszczenia zębów.
O każdym terminie (lub zmianie) zabiegu dzieci będą informowane z wyprzedzeniem.
Apel z okazji "Wszystkich Świętych"
31.10.2019Początek listopada kojarzy się nam ze świętem "Wszystkich Świętych" oraz "Dniem Zadusznym". W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i dzieciom 31 października 2019 r. podczas apelu z okazji Wszystkich Świętych. Uczniowie z klas VI i VII pod opieką p. Genowefy Gromada przedstawili wiersze mówiące o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku oraz oddali hołd zmarłym nauczycielom, uczennicom, żołnierzom i wszystkim bliskim. Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.
15
"Noc Bibliotek"
31.10.201925 października 2019 r. przyłączyliśmy się do akcji „Noc Bibliotek”, która odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Staninie. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja bibliotek, która promuje czytanie oraz zachęca do korzystania z zasobów bibliotek. Tegoroczna, piąta już edycja akcji, odbywała się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VIII z wychowawczynią Mariolą Gryczka. Na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji m.in. gry, zabawy, łamigłówki oraz wspólne czytanie. Czas zaplanowany na „Noc Bibliotek” minął bardzo szybko. Uczniowie z niechęcią wracali do domu, obiecując, że w następnym roku z wielką przyjemnością wezmą udział w tym wydarzeniu.
12
Wyniki konkursów przedmiotowych
24.10.2019Drodzy Uczniowie!
Znamy już wyniki eliminacji do drugiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/2020. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali minimum 80% punktów możliwych do zdobycia na etapie szkolnym.
II etap konkursu z języka angielskiego odbędzie się 15.11.2019 r. wezmą w nim udział uczniowie:
1. Fijał Kacper kl. VI
2. Bogusz Zuzanna kl. VI
3. Wardak Agata kl. VII
4. Kachniarz Natalia kl. VIII
5. Bogusz Patrycja kl. VIIIII etap konkursu polonistycznego odbędzie się 22.11.2019 r. weźmie w nim udział uczennica:
1. Bogusz Patrycja kl. VIII
II etap konkursu matematycznego odbędzie się 26.11.2019 r. wezmą w nim udział uczennice:
1. Bogusz Patrycja kl. VIII
2. Kachniarz Natalia kl. VIIIGRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH ETAPACH!
Spotkanie autorskie z Michałem Ochnikiem
24.10.201917 października 2019 r. odbyło się spotkanie autorskie z p. Michałem Ochnikiem felietonistą, oraz autorem książki pt. ,,Zima''. Młodzież aktywnie uczestniczyła w rozmowie z pisarzem, który pochodzi z naszego regionu. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Staninie.
Pokaz historyczny pt.: "Wrzesień 39"
21.10.201916 października 2019 r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała uczniom klas IV-VIII pokaz historyczny pod tytułem „Wrzesień ‘39, o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”. Podczas pokazu goście omówili i zaprezentowali: sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni, rekonstrukcje z udziałem publiczności, technikę wojskową, łączność i zaopatrzenie. Zaprezentowano także musztrę i sprzęt bojowy. Bez wątpienia największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska zgromadzonych replik broni, sprawdzić jak ciężki był to sprzęt, przymierzyć mundur żołnierski. Ta żywa lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów i na pewno zostanie długo w pamięci.
25
,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I
21.10.2019W dniu 16 października 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I – pani Danuta Kachniarz. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasy II i III oraz rodzice uczniów.
Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klasy II i III, których przedstawiciele wręczyli pierwszoklasistom własnoręcznie wykonane zakładki oraz słodkie upominki.
5Po programie artystycznym głos zabrała pani dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu.
Uczniowie ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Sawczuk dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu”.9Na zakończenie przedstawiciel rodziców wręczył uczniom pamiątkowe kuferki a wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy życząc powodzenia oraz samych sukcesów na szczeblach edukacji.
4
Dzień Edukacji Narodowej
21.10.2019Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 14 października. Nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania złożyli pani Agnieszka Sawczuk dyrektor szkoły i zaproszeni goście: p. Sławomir Rzymowski - Zastępca Wójta Gminy Stanin oraz p. Monika Bogusz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy II, IV oraz VIII, przygotowana pod kierunkiem Moniki Rek. Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończenie uroczystości Zastępca Wójta Gminy Stanin i Dyrektor Szkoły wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Wyróżnieni zostali nagrodami Wójta: p. Katrzyna Trochym, p. Piotr Michalak, p. Wojciech Góral. a nagrodami Dyrektora Szkoły: p. Monika Rek, p. Danuta Kachniarz, p. Genowefa Gromada, p. Marta Wiąckowska, p. Paulina Kowalczyk, p. Beata Wołoszka, p. Mariola Kulik, p. Barbara Kachniarz, p. Ewa Wardak, p. Janina Kajda.
28
Wyjazd do Aquaparku w Siedlcach
18.10.201916 października 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu wybrali się do Aquaparku w Siedlcach. Celem wyjazdu było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Zjeżdżalnia, jaccusi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu.
Organizatorem wyjazdu był p. Wojciech Góral.
Opiekunami uczestników byli nauczyciele: p. Agnieszka Borkowska, p. Małgorzata Szostek.
Spacer w poszukiwaniu Pani JESIENI
21.10.2019W piękny słoneczny dzień grupa 3-4-5 latków pod opieką p. Marty Wiąckowskiej wybrała się na spacer w poszukiwaniu uroków jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę. Wszystkie jesienne skarby, które udało nam się znaleźć, zabraliśmy ze sobą. W doborowym towarzystwie czas upłynął nam niezwykle szybko i w znakomitych humorach wróciliśmy do przedszkola.
DZIEŃ OWOCOWO-WARZYWNY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 3-4-5 LATKÓW
08.10.20194.10.2019 roku w oddziale przedszkolnym 3-4-5- latków obchodziliśmy Święto Owoców i Warzyw pod kierunkiem p. Marty Wiąckowskiej. Dzieci przyniosły owoce i warzywa, a następnie przy pomocy Rodziców zrobiły sałatkę owocowo - warzywną oraz z owoców mamy zrobiły koktajl owocowy. W trakcie wspólnych zabaw i różnorakich działań dzieci poznawały walory odżywcze wybranych owoców i warzyw oraz możliwe formy ich spożywania. Uczyły się jak ważne dla dobrego samopoczucia jest uwzględnienie w diecie odpowiedniej ilości warzyw i owoców.
13
Biwak integracyjny klasy VI i VII
07.10.201927 września 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbył się biwak integracyjny klasy VI i VII. W biwaku udział wzięli uczniowie, ich rodzice oraz wychowawcy klas: pani Genowefa Gromada i pani Marzena Michałowska. Celem biwaku była integracja klasowa uczniów, kształtowanie pozytywnych relacji uczeń-rodzic-nauczyciel, rozwijanie pomysłowości i kreatywności uczniów. Główną częścią biwaku było ognisko, pieczenie kiełbasek, śpiew pieśni harcerskich, opowiadanie ciekawych i śmiesznych przygód, odgadywanie zagadek. Najciekawszą zabawą okazała się „Randka w ciemno”. Uczniowie bawili się świetnie pod czujnym okiem opiekunów. Zgromadzonym czas umilała muzyka. Nasz kolega Maciek z klasy VI zagrał na gitarze piosenkę „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina” zapraszając wszystkich uczestników do wspólnego śpiewu. Rodzice chętnie włączyli się do biesiadowania przypominając sobie swoje minione młode lata. Na pożegnanie ogniska spletliśmy krąg i zaśpiewaliśmy piosenkę „Ogniska już dogasa blask”. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, pomoc w organizacji i wspólną miłą zabawę przy ognisku! Fotografie utrwaliły w pamięci wspólnie spędzone chwile.
9
Czas nauki od 2 września 2024 r.
Lekcja 1. 8:00 - 8:45
Lekcja 2. 8:50 - 9:35
Lekcja 3. 9:40 - 10:25
Lekcja 4. 10:40 - 11:25
Lekcja 5. 11:40 - 12:25
Lekcja 6. 12:40 - 13:25
Lekcja 7. 13:30 - 14:15
Lekcja 8. 14:20 - 15:05
Godziny dzwonków
Czwartek 23.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 430446Galeria zdjęć
brak danychArchiwum Aktualności