•                                                                                                                      Zastawie, 4.02.2019 r.

List przewodniczącej Rady Rodziców

Szanowni Rodzice !

Rada Rodziców zwraca się do Rodziców uczniów naszej szkoły o wpłaty na rzecz Rady Rodziców w sugerowanej kwocie 35 zł na każde dziecko. Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych dzieci, bo one są dla nas najważniejsze!

Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Dofinansowujemy nie tylko różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, nagrody itp. Staramy się również pomagać bezpośrednio szkole zakupując różnego rodzaju rzeczy potrzebne do sprawnego funkcjonowania placówki.
          Każda wpłacona złotówka trafia do naszych dzieci pod różnymi postaciami. W ubiegłym roku szkolnym z niewielkiej kwoty w wysokości (2553,61,00 zł wpłaty rodziców) będącej
          w dyspozycji Rady Rodziców mogliśmy wesprzeć m.in.:

- Oddział przedszkolny poprzez zakup nowej wykładziny;
          - Dzień Dziecka: dyplomy, medale, puchary;
          - Nagrody rzeczowe za udział w konkursach;
          - Nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego;
          - inne wydatki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szkoły, np. materiały dekoracyjne.

Szczegółowe zestawienie wydatków Rady Rodziców za rok szkolny 2017/2018 zostało Państwu przedstawione na zebraniu szkolnym w listopadzie 2018 r.
          Jak Państwo widzicie, Rada Rodziców wykorzystuje powierzone pieniądze dla dobra wszystkich uczniów szkoły nie biorąc pod uwagę, czy dokonali wpłaty na fundusz Rady czy też nie.
          Rada Rodziców zaprasza również trójki klasowe do współpracy, ponieważ wspólnymi siłami możemy zdziałać jeszcze więcej. Bardzo chcielibyśmy wesprzeć wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic!
          W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe do wszystkich rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty. Zdaję sobie sprawę, że kwota 35 zł dla wielu z rodziców może być znacząca, że jest w budżecie domowym wiele innych potrzeb, dlatego też składkę na fundusz Rady Rodziców można rozłożyć na mniejsze raty.
          Pieniądze można wpłacać w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 – 15.30.
          Dziękuję za zrozumienie i wsparcie dotychczas. Jeśli macie Państwo jakieś pytania co do naszej działalności, lub nowe pomysły do zrealizowania przez Radę Rodziców zapraszamy do współpracy.

Kamila Kopeć
          Przewodnicząca Rady Rodziców