• Biwak klasy VII w Gminnej Bibliotece Publiczne w Staninie

To już dziewiąta edycja Nocy Bibliotek pod hasłem "Absurd nie czytać". Absurd(al)nie czytać! zachęca do gier i zabaw literacko-językowych.

Z piątku na sobotę (tj. 01/02.12.23) postawiliśmy na wieczór z krwiodawstwem, wróżby andrzejkowe, maraton filmowy, zabawy z książką oraz gry ,,podwórkowe”. Było dużo śmiechu ,zabawy i kreatywności.

Pan Sebastian Ignaciuk- prezes Klub HDK "Ostoja" w Łukowie wygłosił referat na temat krwiodawstwa. Uczniowie klasy VII  pod opieką p. Mariolą Gryczka obejrzeli prezentację multimedialną oraz porozmawiali o tym, dlaczego tak ważne jest oddawanie krwi i osocza. Uczniowie omówili również temat przełamywania stereotypów i upowszechniania idei honorowego krwiodawstwa wśród swoich bliskich.

Miłym przerywnikiem była kolacja, na którą zaserwowano pizzę w kilku smakach. Wzmocnieni uczniowie wzięli udział w kolejnych zajęciach. Rano wszyscy "wyspani "bezpiecznie wróciliśmy do domu. Noc w bibliotece to nie tylko spanie, ale pokazanie jak można się zintegrować.

• Wyjątkowa lekcja historii

W dniu 30 listopada 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Staninie odbyła się lekcja historii zorganizowana w celu upamiętnienia 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.Głównym celem spotkania było przybliżenie drogi, jaką przebyli Polacy ku upragnionej wolności i niepodległości. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu faktów i ciekawostek dotyczących przebiegu powstania w naszej okolicy, a pasjonaci techniki – zapoznać się z bronią wykorzystywaną w tym okresie. Swoją wiedzą na ten temat podzielili się  𝙋𝙖𝙣 𝙏𝙤𝙢𝙖𝙨𝙯 𝙆. 𝙕̇𝙪𝙧𝙖𝙬𝙨𝙠𝙞 z Projekt Historyczny - Konspiracja – odtwórca historyczny oraz 𝙋𝙖𝙣 𝘽𝙤𝙜𝙙𝙖𝙣 𝙆𝙪𝙘́  z  Muzeum Ziemi Stanisławowskiej.

• Innowacyjne lekcje fizyki i techniki

Lekcja  fizyki w klasie VIII wzbogacona zostały w doświadczenia fizyczne prowadzone w ramach innowacji pedagogicznej „Fizyka nie jest nudna”. Nauczyciel fizyki wraz z uczniami klasy VIII oraz na technice w klasie VI w celu wizualizacji zjawisk fizycznych przeprowadził doświadczenie fizyczne przy użyciu generatora Van de Graaffa. Generator Van de Graaffa jest maszyną elektrostatyczną służącą do wytwarzania wysokich stałych napięć elektrycznych. Generator pozwala uzyskać iskrę ponad 10 cm długości. Dzięki urządzeniu można wykonać prezentację efektów świetlnych wyładowań oraz iskry elektrycznej, ulotu ładunku czy oddziaływania ładunku.

• Kronika przedszkolaka - Listopad

Kolejny miesiąc w przedszkolu rozpoczął się od obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, podczas, którego przedszkolaki miały okazję poznać i utrwalić wiadomości dotyczące postaci z różnych bajek i baśni. Następnie 16 listopada dzieci wzięły udział w kolejnych zajęciach sensorycznych przeprowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej, podczas, których pobudzały zmysł dotyku maszerując po ścieżce z kolorowych farb. W listopadzie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych w trakcie, których z pomocą opiekunów przygotowały sok ze świeżych pomarańczy oraz zimową herbatę. 21 listopada dzieci przyłączyły się akcji promującej Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji dzieci przygotowały plakat promujący życzliwość, kolorowały obrazki dla swoich bliskich oraz pozowały do zdjęć z foto-budce.

Ważnych wydarzeniem z życia oddziału przedszkolnego 3,4-latków była uroczystość pasowania na przedszkolaka, która odbył się 23 listopada 2023 r. W asyście kolegów i koleżanek z grupy starszej przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorskie przed zaproszonymi gośćmi. Następnie p. Dyrektor dokonała aktu pasowania i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

24 listopada nasze przedszkole odwiedziły misie, które wspólnie z przedszkolakami świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji misie wspólnie z dziećmi uczestniczyły w zabawach, ćwiczeniach i nauce. Natomiast 30 listopada dzieci wzięły udział w andrzejkowym balu.