Dnia 2 września 2019 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego
2019/2020. Inauguracji dokonała pani Agnieszka Sawczuk - nowy Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych uczniów wraz z rodzicami oraz zaproszonych gości. Uczniom życzyła dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu, nauczycielom i pracownikom szkoły cierpliwości i satysfakcji z pracy. W nowy rok szkolny wprowadzili nas częścią artystyczną uczniowie klasy ósmej przygotowani przez wychowawcę panią Mariolę Gryczka.
Wypoczęci i pełni energii wracamy do nauki i pracy.
Życzymy wszystkim sukcesów, radości i satysfakcji z uzyskanych osiągnięć.
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
5
Informacja
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r. o godzinie 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie Absolwentów
Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.
Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny. Kolejny dzwonek we wrześniu.
19
"Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantami
Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli policji, którzy przybliżyli i przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Panowie policjanci z Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim wygłosili prelekcje na temat bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjanci przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa.
Informacja
W dniu 12.06.2019 r. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 r. o godzinie 9.00. Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy. Zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w uroczystości.
Rajd rowerowy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Staninie
W dniu 13 czerwca 2019r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Staninie został zorganizowany wspólnie z nauczycielem Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu Mariolą Gryczka rajd rowerowy w ramach akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Ruszyliśmy o godzinie 13:30 sprzed budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu gdzie dzielnicowy st. asp. Andrzej Ostrowskiopowiedział dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz wręczył odblaski. Pokonaliśmy trasę ok. 20 km przejeżdżając przez następujące miejscowości: Zastawie, Gózd, Anonin, Kosuty. Po przybyciu do biblioteki czekał na nas grill oraz lody ufundowane przez Hubert Świętochowski ze sklepu TOPAZ EXPRESS w Tuchowiczu. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni, świetnie się bawili i już oczekują na przyszłoroczne atrakcje w ramach kolejnej akcji. W rajdzie wzięło udział 20 osób wieku od 13-15 lat. Impreza miała charakter rekreacyjny, promujący zdrowy styl życia, a także promocję czytelnictwa.
1
"Jak nie czytam? Jak czytam!"
W roku szkolnym 2018/2019 Publiczna Szkoła Podstawowa w Zastawiu dołączyła do IV edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”, by pomóc pobić ustanowiony rok temu rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. W akcji wzięły udział wszyscy uczniowie i nauczyciele obecni tego dnia w szkole. Dzieci naszej szkoły były zachwycone akcją i pomysłem jej zrealizowania na świeżym powietrzu. W czwartek 13 czerwca o godzinie 10.45 uczniowie pod opieką nauczycieli spotkali się na placu szkolnym, aby przez 15 minut czytać swoje ulubione książki. Na początku uczennica klasy II Ewa Wróbel głośno przeczytała dla wszystkich obecnych fragment swojej książki. Następnie w skupieniu i ciszy każdy zanurzył się we własnej lekturze. Oprócz pobicia naszego szkolnego rekordu, wspólne czytanie książek było jeszcze jedną wspaniałą okazją do zjednoczenia się naszej szkolnej społeczności. Uwieczniły ją zdjęcia pokazujące, że uczniowie czytają, że czytaniem należy się chwalić. Dziękujemy wszystkim: uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz dyrekcji, że włączyli się w naszą akcję.
5
Dzień Dziecka. Dzień Sportu i Rekreacji.
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Czerwiec to jeden z miesięcy szczególnie wyczekiwany przez dzieci, a to dlatego, iż tego dnia to właśnie Ich święto - „Dzień Dziecka”. Tego dnia wiele się dzieje nie tylko w naszych domach, ale i we wszystkich placówkach edukacyjnych. Także i w naszej szkole było wiele wrażeń. Dzień Dziecka rozpoczął się od ciepłych słów powitania przez panią dyrektor, która złożyła wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z racji ich święta. Świętowanie odbywało się na boisku szkolnym. Nauczyciel wychowania fizycznego – pan Wojciech Góral zadbał o to, by uczniowie spróbowali swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Dzień Dziecka stał się w ten sposób dniem sportu. Tego dnia uczniowie przekonali się, że istnieje zdrowa rywalizacja, która może przynieść wiele radości.
Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.
53
"Jak nie czytam, jak czytam!" - akcja masowego czytania
7 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu wezmą udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, szkolnym koordynatorem akcji jest bibliotekarka szkolna p. Iwona Kisiel.
Apel "Obudź w sobie pasję czytania"
Dnia 30 maja 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 r., w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa, a także ochrony własności intelektualnej. Dawniej, w tym dniu mężczyźni obdarowywali kobiety różami, które miały symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. W zamian za kwiaty, kobiety obdarowywały mężczyzn książkami. Nasza biblioteka szkolna także włączyła się w obchody tego święta organizując uroczysty apel.
Dzień Matki i Ojca
Dzień Matki i Ojca to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Z tej okazji, 28 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu, odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ten szczególny dzień, święto, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. Na wstępie wszystkich zebranych gości przywitała dyrektor szkoły Hanna Kiryła, która złożyła rodzicom serdeczne życzenia z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. „Cudownych rodziców mam...” to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Matki i Ojca. Uczniwoie pod okiem swoich wychowawców przygotowali krótkie występy. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, dzieci wierszem i piosenką okazały swoim rodzicom miłość i szacunek.
Po występie dzieci wręczyły kochanym gościom własnoręcznie wykonane upominki. Po występach rodzice byli zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka, a był to tort przygotowany przed uczniów ze Szkolengo Koła Wolontaratu pod opieką p. Agnieszki Sawczuk.16
Podsumowanie akcji ekologicznej pt. „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”
W dniach od 25.03.2019 r. do 12.04.2019 r. w nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy” pt. „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, zorganizowanej przez społkę Green Office Ecologic, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki elektroodpadów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Ci, którzy zorganizowali najwięcej elektroodpadów. Do takich osób należą: Oliwier Szczęśniak, Milena Guzowska, Weronika Ciołek, Ewa Wróbel, Julia Danelska, Maja Kruk, Alekasndra Gryczka oraz pracownicy: Paulina Sobiech, Kinga Wiąckiewicz, Agnieszka Sawczuk, Beata Wołoszka, Kazimierz Gromada. Dzięki zaangażowaniu zebraliśmy - 1634 kg zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 327 zł do wykorzystania na zakup materiałów biurowych. W tej kwocie zakupiliśmy m. in. papier xero, papier wizytówkowy na dyplomy, koszuli krystaliczne, segregatory, tablicę korkową w sosnowej ramie drewnianej, długopisy, zakreślacze i wiele innych materiałów do szkolnego sekretariatu. Dziękujemy za wsparcie. Szkolny koordynator akcji Paulina Sobiech.
Wycieczka do Lublina
W dniu 22 maja 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu wybrali się na wycieczkę do Lublina. Najpierw wyruszyliśmy na zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Tam dzieci dowiedziały się czym jest ogród botaniczny i czym zajmują się jego pracownicy. Celem naszej wycieczki było stworzenie warunków do bliskiego kontaktu dzieci z przyrodą. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie naszym celem było poznanie wyglądu dawnej wsi, zapoznanie się z jej architekturą, kulturą oraz obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Wycieczka zakończyła się spacerem po Starym Mieście.
10
Wyniki Międzynarodowego Konkurs „Kangur Matematyczny”
Jak co roku, w marcu młodzi matematycy na świecie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nie zabrakło wśród nich również uczniów z naszej szkoły. Główną umiejętnością badaną przez „Kangura” jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. 21 marca 2019 r. do konkursu z naszej szkoły przystąpiło 18 uczniów, którzy rozwiązywali testy w czterech kategoriach: Żaczek (klasa II), Maluch (klasy III i IV), Beniamin (klasy V i VI) i Kadet (klasy VII i VIII). W tegorocznej edycji wśród wyróżnionych są uczniowie naszej szkoły: Kacepr Celiński - Mysław uczeń klasy III, Daria Kowalska i Joanna Kopeć uczennice z klasy IV oraz Patrycja Gromada uczennica z klasy VIII. Do konkursu uczniów przygotowały panie: Danuta Kachniarz, Genowefa Gromada i Elżbieta Zdunek. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi na uroczystym apelu zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Gratulujemy uczniom wyróżnionym, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.
Ogólnopolska Kampania “Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”
“Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. W relacji z prawdziwym autorytetem, każdy człowiek realizuje swoje fundamentalne potrzeby bezpieczeństwa, akceptacji i miłości. Potrzebujemy autorytetu w rodzinie, bo wychowanie przez autorytet uskrzydla dziecko do wyznaczania sobie ambitnych celów. Potrzebujemy autorytetu w pracy, bo wzorowanie się na kimś jest najlepszą formą nauki i motywacji. Potrzebujemy autorytetów w społeczeństwie, bo człowiek zagubiony w nadmiarze informacji, z trudnością odróżnia prawdę od fałszu, przez co czuje się zagrożony. Młodzi okazują zaufanie tym, którzy mogą stanowić pewien punkt odniesienia – podświadomie szukają mistrzów i wzorów do naśladowania. Są pełni entuzjazmu lecz bez pomocy trudno im odróżnić mistrza od idola. Natomiast rodzice poszukują oparcia, by móc rozwiązać tysiące stojących przed nimi problemów, obalających ich autorytet w oczach dzieci.
Koordynatorem kampanii jest p. Marta Wiąckowska. Oto krótka relacja fotograficzna z jej przebiegu:
4
Wycieczka oddziałów przedszkolnych do kina i sali zabaw
W dniu 14 maja 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych 3, 4-latków oraz 5, 6- latków razem z rodzicami i opiekunami pojechały na wycieczkę do Łukowa. Podczas seansu w kinie dzieci obejrzały bajkę pt. ,,Kraina Cudów" opowiadającą o June, dziewczynce, która w swojej wyobraźni razem z mamą stworzyła wesołe miasteczko pełne zabawnych mówiących zwierząt. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali przygody June, która pewnego dnia odkryła ukryte w lesie wesołe miasteczko zwane Krainą Cudów i musiała połączyć siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę. Po seansie dzieci bawiły się w sali zabaw ,,Arkabos", w której liczne atrakcje były do dyspozycji całej grupy. Na zakończenie wspólnej zabawy i po krótkim odpoczynku na wszystkich czekały pyszne frytki. Dzieci pełne uśmiechu i niezapomnianych wrażeń bezpiecznie wróciły do swoich domów.
41
Archiwum Aktualności