• Ramowy rozkład dnia

•   Znalezione obrazy dla zapytania oddział przedszkolny dzieci

RAMOWY ROZKŁAD DNIA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PRZY
         PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZASTAWIU

7.30 – 8.30         Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne służące realizacji pomysłów dzieci. Gry i zabawy stolikowe. Praca indywidualna i w małych grupach. Obserwacja pedagogiczna.

8.30 – 8.45        Zabawy ruchowe integrujące grupę. Ćwiczenia poranne.

8.45 –  9.15       Zabiegi higieniczne związane z przygotowaniem  do śniadania. Śniadanie. Wpajanie nawyków kulturalnego zachowania się przy stole i spożywania posiłków.

9.15 – 9.45        Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą.

9.45 – 10.45     Organizowanie pobytu na świeżym powietrzu. Tworzenie warunków do  spontanicznej zorganizowanej aktywności ruchowej- gry i zabawy ruchowe  na boisku, placu zabaw, ogrodzie przedszkolnym . Spacery po okolicy. Obserwacje przyrodnicze ( w przypadku niekorzystnej aury zabawy ruchowe w sali).

10.45 – 11.20    Zabiegi higieniczne związane z przygotowaniem do obiadu. Obiad. Wpajanie nawyków kulturalnego  zachowania się  przy stole i spożywania posiłków.

11.20 – 11.50   Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą.

11.50 – 12.30   Zabawy dowolne w sali według zainteresowań dzieci.

12.30 – 13.00  Utrwalenie wiadomości poprzez  zabawę, kolorowanie obrazków, układanie puzzli. Gry i zabawy stolikowe. Czytanie bajek. Prace porządkowo- organizacyjne w sali. Rozchodzenie się do  domu. Kontakty indywidualne z rodzicami.

13.00 - 14.00   Zajęcia opiekuńczo- wychowawcze: układanie puzzli, zajęcia plastyczno – techniczne.

14.00 - 14.20  Zabiegi higieniczne związane z przygotowaniem do podwieczorku. Podwieczorek. Wpajanie nawyków kulturalnego  zachowania się  przy stole i spożywania posiłków.

14.20 - 15.00   Zabawy swobodne według zainteresowania dzieci. Rozchodzenie się do domu.

Ramowy rozkład dnia, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko ramą dnia i może ulec zmianie ze względu na: różne warunki pogodowe, uroczystości, spotkania, krótszy lub przedłużający się czas realizacji ośrodka tematycznego.