Miesiąc czerwiec przedszkolaki rozpoczęły od świętowania Dnia Dziecka. W tym wyjątkowym dniu dzieci brały udział w licznych zabawach i konkurencjach przygotowanych przez opiekunów. Tematyka zajęć dydaktycznych dotyczyła również dzieci z różnych stron świata oraz kultur w jakich żyją. Przedszkolaki utrwaliły swoje prawa i obowiązki, kształtowały pozytywne postawy wobec osób niepełnosprawnych. Podczas odgrywanych scenek dzieci miały możliwość wczucia się w sytuację osób z różnymi niepełnosprawnościami. Przedszkolaki przypomniały sobie nazwy kontynentów, a podczas zajęć matematycznych poznały różne sposoby pomiaru długości i szerokości. Kolejny tydzień upłyną pod hasłem ,,Wakacyjne podróże”, podczas realizacji, którego dzieci poznały morze, góry i jeziora oraz różne sposoby podróżowania. Ostatni tydzień czerwca to czas na utrwalanie wiadomości na temat lata, pór roku, nazw miesięcy i dni tygodnia. Dzieci poznały i utrwaliły zasady bezpieczeństwa obowiązujące w różnych miejscach wakacyjnego odpoczynku. Miłym akcentem pod koniec czerwca było wspólne wykonanie koktajlu truskawkowego. 22 czerwca przedszkolaki wzięły udziału w akcji #challengeniebieskiemotyle2021 ,,Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami” zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jarosławiu. Akcja miała na celu poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem oraz ich rodzinom. Ostatnie zajęcia przeprowadzone w przedszkolu miały na celu uświadomienie dzieciom wspólnie spędzonego czasu oraz zbliżającej się chwili rozstania.
Swoje urodziny wśród koleżanek i kolegów z przedszkola w czerwcu obchodzili: Marcelek i Kuba.
25 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/2021.
