• Akcje i programy edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2022/2023

Program Edukacyjny - "Być jak Ignacy - Zostań ambasadorem nauki".

Nasza szkoła dołączyła do programu edukacyjnego "Być jak Ignacy - Zostań ambasadorem nauki”. Jest to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. Na uczestników czeka niesamowita przygoda, pełna eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań!

Koło naukowe prowadzone jest przez panią Agnieszkę Sawczuk dla uczniów klasy II.

Ogólnopolska akcja "Góra Grosza" 2022/2023

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Już po raz XXIII Towarzystwo Nasz Dom  organizuje ogólnopolską akcję Góra Grosza!

Celem akcji jest:

- zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:

a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej

b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej

c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej

d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych

e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia

f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2022 r. do 28.02.2023 r. Przekazywanie paczek z policzonymi i posegregowanymi  monetami do Urzędów Pocztowych nastąpi do 31.03.2023 r.

Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do naszej zbiórki monet.

Uczniowie i przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Szkolny koordynator akcji: Mariola Gryczka