• Podsumowanie akcji "Opatrunek na Ratunek"

W dniach 7 października - 31 marca 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu odbyła się zbiórka materiałów opatrunkowych w ramach akcji „Opatrunek na Ratunek". Akcja została przeprowadzona we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a jej celem było wsparcie szpitali misyjnych w Afryce. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało się zebrać pokaźną liczbę środków opatrunkowych, za co serdecznie dziękujemy. Paczka z opatrunkami została wysłana do fundacji. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata, żyje osoba, której mogliśmy pomóc.

Koordynator akcji:

Marta Wiąckowska

• Szkolny konkurs plastyczny:„Logo Szkolnego Klubu Wolontariatu”

• Tematem konkursu jest wykonanie projektu LOGO dla Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Cele Konkursu:

• Promowanie idei wolontariatu .

• Umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania umiejętności plastycznych, wyrażenia wrażliwości artystycznej oraz wykazania się aktywnością twórczą.

• Wymiana doświadczeń i prezentacja osiągnięć artystycznych młodzieży

Zasady uczestnictwa w Konkursie

1. Przedmiotem Konkursu jest wykonanie projektu LOGO, który będzie zawierał treść związaną z promocją WOLONTARIATU.

2. Zwycięska praca zostanie wyłoniona przez Komisją Konkursową. Podstawowym kryterium oceny będzie estetyka pracy oraz oryginalność.

3.Konkurs odbywa się w kategorii – uczniowie klas IV- VIII

4. Prace konkursowe powinny być:

• wykonane indywidualnie i samodzielnie,

• w formacie maksymalnie A5,

• nieoprawione,

• wykonane techniką dowolną – płaską, umożliwiającą zeskanowanie, jako LOGO promujące działalność Klubu Wolontariuszy,

Terminarz Konkursu:

składnie prac: do 27 kwietnia 2020 r. – do p. Marty Wiąckowskiej

ZWYCIĘZCA KONKURSU OTRZYMA NAGRODĘ

• Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza:

Wielką zbiórkę przyborów szkolnych
      dla DZIECI z
      Domu Dziecka w Łukowie

Zbieramy:

• zeszyty, bloki, notatniki

• kredki, długopisy, flamastry, markery

• farby i pędzle

• artykuły biurowe itp.

Prosimy tylko o rzeczy nowe, nieużywane

Akcja trwa do 16 grudnia 2019 r.

• 20-ta Akcja Polacy-Rodakom

• Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Polacy - Rodakom. Organizatorem akcji jest senator RP Stanisław Gogacz.

Zbieramy takie produkty jak: słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo – mięsne (metalowe lub plastikowe opakowania), makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, masę makową itp. oraz małe zabawki przytulanki. Nie są natomiast zbierane odzież i buty.

• "Opatrunek na ratunek"

• Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza całą społeczność szkoły do wzięcia udziału w akcji „Opatrunek na ratunek”. Jest to już ósma edycja tej akcji, której organizatorem jest  Fundacja Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO, mająca swoją siedzibę w Poznaniu. Celem istnienia Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych  krajach świata. Przez lata istnienia Fundacja objęła swoją działalnością kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Madagaskarze, Jamajce, Papua Nowej Gwinei, Białorusi i w Kazachstanie. Aby leczyć najuboższych, organizowane są wyjazdy lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych. Fundacja wspomaga ich również wysyłką lekarstw, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego.

Czas trwania akcji do 31.03.2020 r.

Opracowała: p. Marta Wiąckowska

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

• Ozdoba na grób Nieznanego Żołnierza

• Dnia 29 października 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs pt.: „Ozdoba na grób Nieznanego Żołnierza”, zorganizowany przez opiekuna szkolnego klubu Wolontariatu p. Martę Wiąckowską. Konkurs został ogłoszony na prostych zasadach: trzeba było wykonać dowolną techniką ozdobę na grób, stroik. Prace oddane przez wolontariuszy były wykonane na wysokim poziomie. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, bez których zaangażowania konkurs z pewnością by się nie odbył. Wolontariuszki 1 listopada złożyły stroiki na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Jedlance i Tuchowiczu.

• "Wkręć się w pomaganie"  - zbiórka nakrętek

Wkręć się w pomaganie – tak nazywa się akcja, która ma na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych. W jej ramach odbywa się zbiórka zakrętek z butelek plastikowych i nie tylko. Dzięki tej inicjatywie, poprzez dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, zakupu sprzętu i in. pomagamy osobom niepełnosprawnym.

Znalezione obrazy dla zapytania zbiórka nakrętekPodobny obrazBrak dostępnego opisu zdjęcia.

.