15 grudnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły podzieleni na dwie grupy wiekowe uczestniczyli w spotkaniach z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz Komisariatu Policji w Stoczku Łukowskim.
Uczniowie klas I - III mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, prawidłowym poruszaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci podczas zimowego wypoczynku w ferie oraz omówili sposoby ich unikania. Ponadto mundurowi podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady właściwego zachowania się.
Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VIII. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki. Policjanci omówili najczęściej popełniane przestępstwa przez młodzież. Wszystko po to, aby uświadomić uczniom, że wraz z upływem lat, zaczynają prawnie odpowiadać za popełnione czyny. Prowadzący pogadankę uświadomili również uczniom, iż mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Mundurowi zapoznali również uczniów z zawodem policjanta. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Policjantów.
