Dnia 24 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający Świętego Jana Pawła II - Patrona Rodziny.
Ojciec Święty Jan Paweł II zostawił światu piękne i ważne słowa. Są one dla nas jak zadanie, które mamy wypełnić. Dewizą, jak piękniej, godniej i treściwiej żyć. To testament zostawiony nie tylko nam, lecz także następnym pokoleniom. Z nauczania papieskiego, dziewczęta i chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej wybrali niektóre przesłania skierowane do wszystkich ludzi dobrej woli i przedstawili je w montażu słowno â muzycznym, wzbogaconym pięknymi piosenkami wykonanymi przez chór szkolny. Dzięki takim spotkaniom nasz rodak Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyje w naszej pamięci.
Apel przygotowały p. Marta Wiąckowska i p. Anna Oskroba - Suśniak.
