• Makieta - domek hobbita

"W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hibbit(...)" - tak J.R.R Tolkien opisuje domek bohatera powieści- "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - Bilba Bagginsa.

Podczas omawiania lektury uczniowie klasy VI pracowali w parach lub pojedynczo realizując projekt: Makieta-domek hobbita. Przepiękne makiety przestrzenne wykonane zostały z różnych materiałów (najczęściej naturalnych).

Celem projektu było m.in. zainteresowanie uczniów lekturą i zmotywowanie do czytania, a także pobudzenie kreatywności, doskonalenie pracy zespołowej i samokształcenia.

Prezentacja projektów odbyła się na lekcji jezyka polskiego, na której mogliśmy podziwiać norki hobbita. Powstały fantastyczne pracę dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i talentowi plastycznemu szóstoklasistów.

Jeśli jeszcze nie widzieliście  domku hobbita to koniecznie zajrzyjcie do sali nr 10, gdzie znajdują się makiety wykonane przez uczniów klasy VI.

• Wolontariusze z wizytą w Domu Seniora w Świderkach

W dniu 27.02.2023 r.  wolontariusze klas VI, VII i VIII  wraz z koordynatorką Szkolnego Koła Wolontariatu Panią Martą Wiąckowską udali się z wizytą do Domu Seniora w Świderkach. Podczas odwiedzin opowiedzieli o wolontariacie i pracy na rzecz potrzebujących, zagrali dwie historie o pomaganiu. Zaśpiewali piosenki o pomaganiu pod kierunkiem p. Anny Oskroba- Suśniak. Wolontariusze upiekli własnoręcznie pierniczki, którymi na koniec spotkania poczęstowali wszystkich podopiecznych Domu Seniora. Mamy nadzieję, że dzięki naszym odwiedzinom Seniorzy poczuli miłe uczucie, że jest ktoś, kto o nich pamięta. Czas spędzony w gronie Seniorów upłynął w ciepłej radosnej i serdecznej atmosferze.